Авто

Датчик рівня палива – пристрій та особливості

Для того, щоб точно визначити, скільки пального матеріалу залишилося в паливному баку, у кожному сучасному автомобілі використовується датчик рівня палива.

У даній статті ми розповімо який буває датчик рівня палив, і особливості його роботи.

Датчик рівня палива працює, безпосередньо з покажчиком рівня палива який кожен водій може бачити на панелі приладів свого автомобіля, а встановлений він усередині паливного бака.

На жаль, можна констатувати той факт, що повністю точно визначити рівень палива завдяки даному датчику буває складно. Точні дані надходять через певний час, а не спочатку як тільки датчик був розміщений у баку.

Датчик рівня палива

Особливості датчика рівня палива

Датчик рівня палива працює за принципом підбору сигналу, який має співвідноситися до рівня пального матеріалу в баку. Датчик рівня палива може працювати як з цифровим так і з аналоговим сигналом. Фізичний вимір пального матеріалу можна назвати найважливішим етапом у роботі даного датчика.

Менш точними можна вважати аналогові датчики, і останнім часом їх можна зустріти дедалі рідше.

Цифрові датчики рівня палива набагато точніші, вони передають цифрову інформацію про рівень палива в баку, при цьому враховують рівномірність розподілу в баку палива і різноманітні дефекти/нерівності самого бака.

Як влаштований датчик рівня палива

Головним елементом датчика можна вважати поплавець, що знаходиться прямо на поверхні пального матеріалу. Згодом окислюються рухливі контакти, що є основним мінусом даних пристроїв. Існують два основних типи датчиків рівня палива: трубчастий датчик та важільний датчик.

Рекомендуем посмотреть:  ВР підвищила один з автомобільних штрафів

– Трубчастий датчик рівня палива.

Трубчастий датчик рівня палива це така довга трубка з особливими напрямними вздовж них відбувається рух поплавця. На поплавці датчика знаходяться спеціальні контактні кільця, де і відбувається замикання опору. Подібні датчики дуже добре зарекомендували себе навіть при роботі з рідинами, які можуть коливатися при поворотах, спусках автомобіля, наприклад. Але не скрізь можна встановити цей тип датчика – важливо дотримуватися геометрії паливного бака.

— Важільний датчик рівня палива.

Важільний датчик рівня палива складається з тонкого металевого важеля, на якому кріпиться поплавець. Важільний датчик рівня палива легко можна встановити на будь-який паливний бак, він більш універсальний ніж трубчастий датчик рівня палива.

Кожен із датчиків працює в тандемі з моніторинговою системою авто, завдяки чому водій бачить необхідну інформацію про рівень пального матеріалу в баку.

Хеш теги
Показати статті

Leave a Reply

Close