Економіка

Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію – Sky News

Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію - Sky News

Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію – Sky News

22.02.2024 01:13

Укрінформ

Британські обладнання й техніка на сотні мільйонів фунтів стерлінгів потрапляють до РФ, підриваючи режим санкцій і посилюючи російський воєнний потенціал.

Як передає Укрінформ, про це свідчить аналіз, проведений телеканалом Sky News.

Ідеться про товари подвійного призначення – у тому числі безпілотні літальні апарати, оптичні прилади, продукцію важкого машинобудування, – що надходять до країн Кавказу і Центральної Азії.

Таким чином Британія допомагає забезпечувати російських військових деталями та обладнанням для зброї, яку вони використовують проти України.

Дані показують, що в той час, як британський експорт до Росії різко скоротився, до низки колишніх радянських країн-сателітів – від Узбекистану до Грузії – він безпрецедентно зріс.

Експорт до Киргизстану підскочив більш як на 1100%. Ідеться переважно про важку техніку й транспортні засоби, які не можна відправляти безпосередньо до Росії. Обсяги британського експорту майже так само різко зросли до Вірменії.

Аналіз показує, що до Грузії, Вірменії, Киргизстану та Узбекистану надходять частини літаків, гелікоптерів і БПЛА. Британські компанії експортували до цих чотирьох країн таких товарів на суму 6 млн фунтів стерлінгів, що перевищує традиційні обсяги експорту.

Серед інших товарів – машини для обробки даних, аеронавігаційне обладнання та радіонавігаційні засоби.

Зазначається, що й інші європейські країни, зокрема Німеччина й Польща, теж продають у кавказькі й центральноазійські країни велику кількість обладнання, яке йде до Росії.

Рекомендуем посмотреть:  В Україні завод Baykar зможе випускати 120 безпілотників щороку

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close