Економіка

€50 мільярдів для України: у Європарламенті закликали лідерів ЄС підтримати допомогу

€50 мільярдів для України: у Європарламенті закликали лідерів ЄС підтримати допомогу

Лідери п’яти провідних політичних груп Європарламенту закликали лідерів ЄС під час надзвичайної Європейської ради 1-го лютого ухвалити рішення про створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро в бюджеті ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві, повний текст якої оприлюдннила політична група Європейських соціалістів і демократів.

«Ми, президенти основних політичних груп Європейського Парламенту, єдині у заклику до всіх глав держав та урядів ЄС, які зберуться на завтрашнє позачергове засідання Європейської Ради, ухвалити рішення, які є необхідними для подолання надзвичайних викликів, що постали перед Україною. Ми закликаємо Європейську Раду та держави-члени ЄС виконати свої обіцянки та забезпечити ефективну, довгострокову та стійку військову підтримку України, активізувати зусилля з постачання боєприпасів та військової допомоги, які так гостро потребують українські Збройні Сили», – йдеться у зверненні.

Як зазначається, лідери провідних політичних груп Європарламенту очікують, що Європейська Рада погодить надання економічної та фінансової підтримки в рамках запропонованого у багаторічному бюджеті ЄС Українського фонду (Ukraine Facility), що допоможе Україні підтримувати дієздатність шкіл, лікарень та соціальних служб, сприятиме економічному й соціальному відновленню й відбудові країни.

«Подальші затримки або щорічні вето є неприйнятними. Європейський Союз виник, спираючись на уроки, вивчені під час руйнівної Другої світової війни. Перед фактом руйнувань, спричинених Росією в Україні, ЄС сьогодні має знову довести свою солідарність і здатність діяти», – наголошується у спільній заяві.

Рекомендуем посмотреть:  Конфіскація заморожених активів РФ була б законною - міжнародні експерти

Лідери політичних груп нагадали про запевнення ЄС у своїй повній і непохитній солідарності з Україною та у підтримці її законного права на самооборону, відповідно до статті 51 Статуту ООН. ЄС продовжує надавати Україні військову підтримку та продовжує працювати над зміцненням її обороноздатності на тривалу перспективу. ЄС прийняв рішення розпочати переговори з Україною про її входження до ЄС. Позачергове засідання глав держав та урядів ЄС, яке відбудеться завтра, 1-го лютого, є вирішальною можливістю втілити політичні наміри ЄС у практичну площину.

«Після майже двох років після початку військового нападу Росії, руйнацій, втрати житла й домівок, людських страждань, українці продовжують демонструвати мужність і стійкість у боротьбі за своє право на свободу та особисту безпеку, а також за повагу до фундаментальних свобод, демократичних та людських прав. Тому наша рішучість підтримувати віру українського народу в краще європейське майбутнє своєї країни має бути такою ж сильною і непохитною», – наголосили автори звернення.

«Ті, хто сумнівається в нашій рішучості та підривають нашу єдність, мають переконатися у хибності таких думок», – додали провідні європейські політики.

Під документом свій підпис поставили Манфред Вебер, голова групи EPP, Іратче Гарсіа Перес, голова S&D Group, Валері Хаєр, голова Renew Europe Group, Тьєррі Райнтке та Філіп Ламбертс, співголови групи Зелених/Європейського вільного альянсу, Ришард Антоні Легутко та Нікола Прокаччіні, співголови групи ECR.

Рекомендуем посмотреть:  Експортували вже понад 22 мільйони тонн вантажів українським морським коридором

Як повідомлялося, завтра, 1-го лютого, в Брюсселі відбудеться спеціальне засідання Європейської ради, під час якого лідери країн ЄС прийматимуть багаторічний бюджет ЄС на 2024-2027 роки, який включає створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро на наступні чотири роки.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close