Економіка

Експерт Bloomberg пояснив, чому зараз треба посилити нафтові санкції проти РФ

Експерт Bloomberg пояснив, чому зараз треба посилити нафтові санкції проти РФ

Експерт Bloomberg пояснив, чому зараз треба посилити нафтові санкції проти РФ

22.11.2024 01:15

Укрінформ

Падіння цін на нафту та наближення періоду надлишкової пропозиції можуть створити ідеальні умови для посилення санкцій проти Росії, що суттєво вплине на військовий бюджет Кремля.

Таку думку висловив експерт Bloomberg Джуліан Лі, який спеціалізується на нафтових ринках, передає Укрінформ.

Механізм обмеження цін на російську нафту, який насправді не зменшив доходи Москви від її продажу, був запроваджений за ініціативи американської адміністрації, стурбованої тим, що фактичне обмеження російського експорту призведе до стрімкого зростання цін на нафту. Однак сьогодні це вже не викликає такого занепокоєння, як два роки тому, коли цей механізм розроблявся, йдеться у публікації експерта.

“Якщо Захід серйозно налаштований завдати удару по нафтових доходах Путіна, у нього може не бути кращої можливості, ніж за кілька тижнів до вступу на посаду новообраного президента Дональда Трампа”, – зазначив експерт.

У публікації наголошується, що санкції, накладені на окремі танкери за порушення верхньої межі ціни на російську нафту, були помірно успішними.

“Ці судна спочатку простоювали місяцями після того, як були внесені до (санкційних – ред.) списків США, Великої Британії чи Європейського Союзу. Нещодавно Росія почала повертати їх (судна – ред.) до роботи. Їхнє повернення не мало жодних наслідків для тих, хто приймає ці судна у своїх портах”, – пише експерт.

Рекомендуем посмотреть:  Важливо, щоб перші два транші допомоги ЄС становили €18 мільядів на рік. Президент

На даний момент налічують 90 нафтових танкерів, які потрапили під західні санкції. Оцінюється, що наразі російський тіньовий флот, який забезпечує транспортування російської нафти, становить близько 600 суден, а застосування реальних санкцій щодо них призвело б до серйозних економічних втрат для Росії.

“Якщо індійських, китайських і турецьких нафтопереробників переконати припинити або скоротити імпорт російської нафти, що перевозиться суднами тіньового флоту, експорт нафти з Москви неминуче впаде”, – припускає Джуліан Лі.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, виведення, наприклад, 1 мільйона барелів на день російської нафти з ринку насправді може лише збалансувати попит і пропозицію в першій половині 2025 року.

При цьому на ослабленому ринку вплив на ціни буде контрольованим, а для російської військової скарбниці це буде набагато відчутнішим.

Зазначається, що група виробників нафти ОПЕК теоретично може збільшити постачання нафти на більш ніж 5 мільйонів барелів на день, якщо побажає. Це майже вдвічі більше, ніж російський морський експорт нафти.

Проте на теперішній час не ясно, чи віддасть Ер-Ріяд перевагу Вашингтону перед Москвою, коли справа доходить до нафтової політики, підсумував експерт.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз працює над новим пакетом санкцій, спрямованих проти тіньового флоту танкерів, які Росія використовує для експорту своєї нафти. За даними джерел Bloomberg, очікується, що пакет, який ЄС має намір затвердити до кінця року, також включатиме санкції проти осіб, причетних до цієї торгівлі. Країни-члени все ще ведуть переговори про деталі санкцій, які мають бути схвалені одноголосно 27 країнами-членами.

Рекомендуем посмотреть:  Укренерго оприлюднило обсяги відключень світла на вівторок

Фото ілюстративне

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close