Економіка

Стефанчук: Коридор в порти Румунії та Болгарії трансформується в глобальний ринок зерна

Стефанчук: Коридор в порти Румунії та Болгарії трансформується в глобальний ринок зерна

Стефанчук: Коридор в порти Румунії та Болгарії трансформується в глобальний ринок зерна

19.03.2024 14:18

Укрінформ

Наразі можна говорити про поступове перетворення коридору «Україна – порти Румунії та Болгарії» в один із глобальних ринків торгівлі зерном у Північно-Західному Причорномор’ї з відгалуженням до річки Дунай.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у виступі на Конференції спікерів Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону у вівторок у парламенті Австрії.

«Ми вдячні Європейському Союзу за створення «Шляхів солідарності», які дозволяють експортувати найважливішу продукцію до ЄС та третіх країн. До речі, дунайський маршрут «Шляхів солідарності» залишається ключовим маршрутом українського аграрного експорту», – сказав він.

Стефанчук наголосив на тому, що попри вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи, Україні разом із міжнародними партнерами, насамперед ЄС, вдалося забезпечити експорт сільськогосподарської продукції альтернативними шляхами.

«З жовтня минулого року почав діяти новий зерновий коридор Україна–Молдова–Румунія, який також робить вагомий внесок у подолання наслідків російської блокади. Вже зараз можна говорити про створення зернового коридору «Україна – порти Румунії та Болгарії», який поступово трансформується в один із глобальних ринків торгівлі зерном у Північно-Західному Причорномор’ї з відгалуженням до річки Дунай», – заявив спікер українського парламенту.

Він додав, що Україна також «активізує розвиток судноплавства Дунаєм уверх по його течії для створення нових маршрутів торгівлі та постачання товарів між Україною та іншими дунайськими державами».

Рекомендуем посмотреть:  Україна опрацьовує різні сценарії, щоб зберегти макрофінансову стійкість за будь-яких умов - Пишний

Поруч з цим, Стефанчук вказав на те, що Україна бореться та робить вагомий внесок у забезпечення безпеки Дунайського регіону – «звільнено острів Зміїний, російського агресора витіснено із західної частини Чорного моря».

«Дунайський регіон є вагомою складовою функціонування української економіки. Ми зацікавлені у підтримці і розвитку судноплавства та української річкової портової інфраструктури на Дунаї, зокрема портів Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайський», – сказав він.

Голова Верховної Ради зазначив, що в умовах, коли вся країна працює на оборону від агресії, українських внутрішніх резервів недостатньо для цього. «А отже, Україні важливо працювати з партнерами та залучати міжнародну технічну допомогу для оновлення флоту та портового обладнання, відновлення об’єктів портової інфраструктури», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня Стефанчук прибув з робочим візитом до Австрії, де візьме участь у конференції спікерів Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону.

Фото: Ruslan Stefanchuk/FB

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close