Економіка

ЄС посилює тиск на імпортерів російського СПГ, щоб скоротити закупівлі – єврокомісар

ЄС посилює тиск на імпортерів російського СПГ, щоб скоротити закупівлі - єврокомісар

ЄС посилює тиск на імпортерів російського СПГ, щоб скоротити закупівлі – єврокомісар

16.03.2024 15:19

Укрінформ

Європейський Союз поступово посилює тиск на імпортерів російського скрапленого природного газу (СПГ), щоб скоротити закупівлі цього року.

Про це заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає Укрінформ із посиланням на Bloomberg. 

Зазначається, що це є частиною зусиль Європи, спрямованих на перерозподіл поставок і підрив фінансування військової машини президента РФ Путіна після повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році.

За словами Сімсон, вона обговорювала питання зростання поставок СПГ у п'ятницю на зустрічі Енергетичної ради ЄС-США у Вашингтоні.

«Моє послання полягало в тому, що цей рік має принести подальшу відмову від російського експорту. В ЄС ми поступово нарощуємо тиск на європейських гравців з метою скорочення закупівель російського СПГ, і тут знову важлива впевненість у поставках зі США», – сказала вона. 

У той час як трубопровідні потоки природного газу з Росії впали до рекордно низького рівня після 2022 року, поставки СПГ зросли.

Уряди країн ЄС отримають новий інструмент для припинення закупівель російського газу після того, як через кілька тижнів набуде чинності закон, який дозволить блокувати такі потоки без застосування санкцій. Цей крок дозволить країнам ЄС тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам бронювати інфраструктурні потужності, необхідні для поставок СПГ.

Рекомендуем посмотреть:  Польські фермери заблокували рух вантажівок у пункті пропуску «Ягодин - Дорогуськ»

«В останні місяці ми бачили, що Росія зменшила свої доходи, але нам ще потрібно зробити набагато більше, щоб запобігти надходженню російського СПГ на європейські ринки», – констатувала Сімсон.

Як повідомляв Укрінформ, у січні Польща і країни Балтії підготували пропозиції до нового пакета санкцій ЄС проти Росії, що передбачають, зокрема, заборону на імпорт скрапленого газу й алюмінію з Росії.

Фото: sustaineurope.com

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close