Економіка

За час окупації на ЗАЕС зафіксували понад 150 грубих порушень – Шмигаль

За час окупації на ЗАЕС зафіксували понад 150 грубих порушень - Шмигаль

За час окупації на ЗАЕС зафіксували понад 150 грубих порушень – Шмигаль

05.03.2024 19:19

Укрінформ

За два роки окупації російськими військами Запорізької атомної електростанції зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації АЕС, кожне з яких може стати фатальним.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Два роки тому озброєні російські військові всупереч усім нормам міжнародного права окупували Запорізьку атомну станцію», – зазначив він.

Очільник уряду назвав це безпрецедентним випадком в історії, який поставив континент на межу катастрофи.

«З того часу зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації станції, кожне з яких може стати фатальним», – наголосив Шмигаль.

За його словами, щодо ЗАЕС влада держави має чітку і зрозумілу позицію, а саме: «активувати найжорсткіші санкції проти РФ, задіяти усі можливі інструменти МАГАТЕ та ООН, якнайшвидше повернути український контроль над станцією».

«Також маємо в планах завершення будівництва третього та четвертого блоків на Хмельницькій АЕС, зведення блоків 5 та 6 за технологією АР 1000, створення двох інтерконекторів до Європи для посилення енергетичної інтеграції з ЄС та нові обʼєкти високоманеврової генерації потужністю 2-3 ГВт», – додав прем’єр.

Як повідомлялось, ЗАЕС перебуває в окупації із 4 березня 2022 року. За цей час росіяни неодноразово порушували принципи ядерної безпеки, розміщуючи на території станції військову техніку, мінуючи територію та тероризуючи персонал. Рішення МАГАТЕ про повернення ЗАЕС під контроль Енергоатому загарбники ігнорують.

Рекомендуем посмотреть:  В Україні зростає видобуток вугілля на державних шахтах - Міненерго

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close