Новини Києва

ATACMS для України: експерт підрахував, скільки ЗСУ потрібно ракет

Всього США виробили близько 2 тисяч таких боєприпасів.

ATACMS для України: експерт підрахував, скільки ЗСУ потрібно ракетУкраїна хоче отримати ракети ATACMS / скриншот

США скоро можуть передати Україні далекобійні ракети ATACMS, які потрібні Силам оборони для боротьби з російськими окупантами.

Авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі “Українського радіо” повідомив, що у американців на складах може перебувати понад тисяча старих зразків цих боєприпасів, які в перспективі можуть опинитися в руках ЗСУ.

Хоча США виробили близько 2 тисяч ракет із касетним боєприпасом, Україна навряд може розраховувати на таку цифру, аже частину снарядів використали в інших військових операціях і є ще непридатні для використання. 

Відео дня

“Однак багато ракет залишилося, і американці намагалися їх утилізувати. Це близько 1100 ракет старих типів. Треба провести серйозну ревізію та оцінити умови їхнього зберігання. Десь 30-40% придатні для використання”, — вважає Криволап.

За його словами, якусь частину далекобійних ракет ATACMS вдалося модернізувати. Їм змінили систему наведення, боєприпас і потужність порохових двигунів.

“Якби нам дали не 20 ракет, а 100 чи більше — це було б дуже добре. Адже ціль у нас є, нам є куди бити”, — підсумував експерт.

ATACMS для України – що відомо

Україна вже давно просить США надати їй для захисту дальнобійні ракети ATACMS.

У березні група конгресменів від обох партій звернулася до міністра оборони США Остіна Ллойда із закликом передати Україні ракети ATACMS дальністю 300 км.

Рекомендуем посмотреть:  Окупанти "не виснажені": начальник штабу "Азов" про те, що буде "після" Авдіївки

Як писав УНІАН, 12 березня Штати оголосили про новий пакет допомоги Україні. Politico з посиланням джерела зазначило, що до цього пакета можуть увійти кілька ракет ATACMS старої версії з дальністю близько 160 км і касетною боєголовкою.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close