Новини Києва

Це рекомендація Пекіну не допомагати Москві: експерт про візит Блінкена у Китай

США можуть тиснути на Китай та попереджати про припинення нормальних відносин і торгівлі.

Це рекомендація Пекіну не допомагати Москві: експерт про візит Блінкена у КитайБлінкен прибув у Китай / фото REUTERS

Візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до Китаю – це стратегія стримування Пекіна не допомагати Російській Федерації у війні проти України.

Про це експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” сказав в ефірі інформаційного марафону. Зокрема, експерт проаналізував візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до Китаю.

Краєв вважає промовистим жестом від китайської сторони те, як зустрічали  Блінкена. “У цьому випадку ми говоримо про те, що вони від візиту держсекретаря чекають дуже багато у контексті торгівлі, тому що саме американці зараз ставлять Китай на розтяжку через РФ в плані торгівлі. І дуже багато чекають у контексті Тайваню. Для них ідеальний варіант – зберегти статус кво, але ми бачимо, що американці готові давати Тайваню більше зброї, і китайці, скажімо так, хочуть з ними про це поторгуватися”, – сказав Краєв.

Відео дня

На його переконання, китайці роблять більшу ставку на ці перемовини, аніж американці.

“Для американців ключова мета – це зрозуміти позицію Китаю стосовно мирних переговорів РФ і України. Зрозуміти, що з китайцями робити, щоб вони Росію до цих перемовин не штовхали настільки активно, як вони це роблять. І найголовніше, що робити з китайською формулою миру – з тими чотирма пунктами, які вони запропонували”, – зазначив експерт.

Рекомендуем посмотреть:  Скасування в Україні переходу на зимовий час: що очікується в Раді

На думку Краєва, американцям не вийде переконати Китай, але вони намагаються зрозуміти його позицію.

“Зараз Китай чітко каже про те, що є дві системи: китайська і американська. І зійтися вони не можуть. Вони можуть лише співіснувати. І тому позиція американців така, що ми не будемо витрачати час на те, щоб змінити думку Китаю. Ми дізнаємося, що вони реально думають, ми побачимо реальну картину, ми її проаналізуємо, і тоді ми будемо ставити китайців у таке геополітичне положення, щоб вони не могли втілювати власну стратегію”, – наголосив Краєв.

Він зазначив, що саме це сталося, коли американці не дали можливості Китаю на пряму допомагати росіянам.

“І китайцям довелося розкладати свою зброю або свої товари подвійного призначення на якісь шматки, намагатися йти через треті країни. У них банкрутували компанії, у них розбилися нормальні відносини з Російською Федерацією. Тобто, Америка має досвід стримування Китаю силою буквально. Тому, це не буде про переконання. Це буде про розробку нової стратегії стримування силою”, – сказав Краєв.

За його словами, американці можуть попередити Китай, що торгівля і нормальні відносини між Вашингтоном і Пекіном можуть закінчитися через позицію Пекіна стосовно підтримки Росії.

Відносини США і Китаю

Державний секретар США Ентоні Блінкен 24 квітня прибув з візитом до Китаю через зростаюче занепокоєння країни тим, що війна РФ проти України стала можливою завдяки китайській військовій допомозі для Москви. Таким чином Блінкен планує підштовхнути лідерів Китаю розірвати зв’язки з Кремлем.

Рекомендуем посмотреть:  В Угорщині зробили гучну заяву про членство України в НАТО

Після того, як США запровадили багато санкцій проти РФ, в адміністрації президента Джо Байдена звинувачують Китай у тому, що країна намагається підтримувати оборонний сектор Росії, що призводить до загибелі мирних жителів в Україні. Посадовці висловили сподівання, що спільна з Європою позиція, буде більш ефективною, ніж одноосібні дії США. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close