Новини Києва

Експерти розкрили, у якій чашці кава буде найсмачнішою

Надписи на чашці здатні зробити вас щасливішими чи впевненішими ще до того, як ви почнете пити.

Експерти розкрили, у якій чашці кава буде найсмачнішоюКава у білій чашці здаватиметься більш насиченою на смак / фото ua.depositphotos.com

Кава стала улюбленим напоєм великої кількості людей. Однак мало хто знає, що чашка, у яку ви наливаєте цей божественний нектар, також має значення.

Кавові експерти і журналісти Джордан Міхельман та Захарі Карлсен у своїй книзі “Але спочатку кава” дослідили цей феномен. Автори розповіли NY Post, що зміна чашки впливає не стільки на сам напій, скільки на людське сприйняття.

“Наш мозок — це найдивовижніша річ, органічний суперкомп’ютер надзвичайної складності й точності, здатен поєднувати заплутані поняття, такі як “смак” і “смачність”, у щось цілісне й таке, що запам’ятовується. Але смакові рецептори на нашому язиці також схильні до помилок, і на них легко впливають сили, що виходять за межі смаку”, — зазначають Міхельман і Карлсен. 

Відео дня

Відомо, що музика та компанія, у якій ви перебуваєте, можуть зробити вино кращим і це справедливо також і для кави.

“Мелодійна музика, солодкий вечірній бриз, чарівна компанія — усі ці сили можуть і роблять такі речі, як їжа та вино, кращими. Так само і з кавою — під час споживання на наш мозок впливає все, що нас оточує. Це означає, що коли приходить час вибирати кухоль, велике значення має посудина, з якої ви п’єте”, – поетично пояснюють автори.

Рекомендуем посмотреть:  Скільки можна їсти чорного шоколаду в день: дієтологи розповіли про його користь та шкоду

Так, використання певної чашки може викликати почуття ностальгії або щастя, що наповнює весь цей процес новими смислами. 

“Вінтажний кухоль, прикрашений вашим улюбленим мультиплікаційним персонажем із дитинства або пам’ятною кампанією від улюбленої спортивної команди, може створити дуже приємне пиття”, — переконані Міхельман і Карлсен. 

Позитивні афірмації на чашці здатні наповнити чийсь день відчуттям впевненості. Як свідчить дослідження 2016 року перегляд позитивних афірмацій може покращити розумову активність, ясність і настрій — і це ще до першого ковтка.

Дослідження 2014 року показало, що смак кави більш інтенсивний, коли її подають у білій чашці, а у статті Food & Wine стверджують, що кава смачніша в зеленій, хоч і здаватиметься більш складною та кислою. За словами авторів книги, чим кругліша чашка, тим солодший смак.

Інші дослідження щодо кави

Як нещодавно повідомляв The washington post, виявилось, що любителі кави менші схильні до розвитку діабету 2 типу. 

Люди, які п’ють три-чотири чашки кави щодня, мають на 25% менший ризик захворіти ніж ті, хто взагалі не вживає цей напій. За кожну чашку кави ймовірність розвитку діабету зменшується на 6%, але це працює тільки для перший шести порцій.

Також експерти назвали п`ять причин, чому краще пити вранці чорні каву.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close