Новини Києва

Кому на фронті найважче: офіцер розповів про неочевидні аспекти мобілізації та ротацій

Солдати втомилися, але не втратили мотивацію, каже військовий.

Кому на фронті найважче: офіцер розповів про неочевидні аспекти мобілізації та ротаційСлужба в армії не всмі дається однакового легко / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Українські солдати та офіцери дуже втомилися за понад два роки повномасштабної війни, але втому не варто плутати із втратою мотивації захищати державу. Про це в інтерв’ю УП розповів заступник командира батальйону 5-ї окремої штурмової бригади Михайло Онуфер.

“Люди втомилися морально та фізично. Вести бойові дії, бачити втрати. (…) А у кожного ж свій характер, для когось місяць бойових дій – це вже забагато, хтось може триматися довше – півроку, рік. (…) Мотивація у людей є, і вона висока. До мене підходять хлопці й кажуть: “Я не відмовляюся воювати, просто дайте мені відпочити, пустіть у відпустку”. (…) Людина вертається після поїздки до дружини, дітей і працює на всі 100″, – пояснює військовий.

За словами Михайла, тим, хто в цивільному житті працював на фізичних роботах, на фронті легше. Тим, хто прийшов з офісів і потрапив у піхоту – важче. 

Відео дня

Разом з тим він закликає не забувати, що втомлюються не лише солдати, але й офіцери.

“У самих офіцерів ніхто не запитує, як вони почуваються. І якщо солдатів хоча б іноді відпускають у відпустки, то командирів, особливо це стосується тактичної ланки – командир взводу, роти – дуже і дуже рідко. А в них шалена втома. Були б ротації, упевнений, усе було б по-іншому. Ніхто ж не каже, що це має бути рік у Львові чи Чернігові. Цілком достатньо 2–3 місяців, і можна заводити назад”, – пояснює офіцер.

Рекомендуем посмотреть:  Росіяни продовжують штурми: на фронті відбулося понад 100 боєзіткнень

“Відновлення, ротація і злагодження – це ключові пріоритети в моїх очікуваннях. Я сподіваюся, командування робить усе, щоб провести ці “гойдалки”, коли одна бригада вийшла на відновлення, інша зайшла воювати і так далі. Нереально ж два роки без перерви воювати”, – наголошує військовий.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, за порушення правил військового обліку в Україні існують штрафи. Незабаром вони можуть значно зрости. Наразі штрафи становлять від 510 до 850 грн, але вони зростуть до рівня від 17 000 до 25 500 грн.

Також ми розповідали, що військові експерти скептично ставляться до можливості поповнення армії за рахунок громадян, що перебувають за кордоном. Воєнний оглядач Євген Дикий закликає бути реалістами: у нашої держави “залишився мобілізаційний запас тільки з тих, хто все ще перебуває в Україні”. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close