Новини Києва

“Могли залетіти на територію РФ”: експерт припустив, як ЗСУ “відпрацювали” по командному пункту

Він також прокоментував, чому ППО РФ неефективно реагує на атаки.

"Могли залетіти на територію РФ": експерт припустив, як ЗСУ "відпрацювали" по командному пунктуРоман Світан припустив, чим Україна могла вдарити по командному пункту в Росії / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Удар по командному пункту окупантів і складу БК на території Бєлгородської області РФ українські сили могли завдати з літаків Су-25 американськими або французькими ракетами. Не виключено, що штурмовики при цьому могли залітати на територію Росії, заявив військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

“Зараз, найімовірніше, наші Су-25 переобладнані вже під роботу французькими Hammer – це керована авіабомба, до того ж із реактивним прискорювачем. З відеосюжету видно, що десь близько 100-кілограмова бойова частина у снаряда, а 90 кг буває і у того ж Hammer. Я думаю, це якраз робота наших Су-25, які виконали бойове завдання по російській території. Або це ракети HARM”, – пояснив він в ефірі “Київ24”.

Світан зазначив, що був уражений російський командний пункт. А будь-який командний пункт – це система генерації радіочастот.

Відео дня

“А ракета HARM досить успішно йде за джерелом сигналу і також використовується з наших літаків – МіГ-29, Су-27”, – сказав експерт, додавши, що, скоріш за все, це були наші літаки і закордонні ракети – або французькі, або американські.

Відповідаючи на запитання про те, чи залітали наші літаки на територію РФ для пусків ракет, він сказав, що це було можливо, якщо використовувалися ракети Hammer.

“Якщо пуск із гранично низької висоти, ракети можуть запускатися десь із 20 км (до цілі). Тому треба було навіть залетіти на російську територію. Якщо, припустимо, з висот близько 10 км, то він може йти на дальність і під 100 км, а це вже десь за 50 км до лінії кордону підійти”, – уточнив Світан.

Рекомендуем посмотреть:  "Залучили все, що у них на озброєнні": військовий про наступ росіян біля Часового Яру

Щодо ракет HARM льотчик-інструктор сказав, що у них дальність 150 км. Тому їх можна було запускати за 100 км від лінії кордону.

“Можливо, використовували авіабомби GBU-39, що планують. У неї теж близько 90 кг бойова частина. Ці бомби могли запускати з наших МіГ-29, Су-27. Дальність її планування 110 км. Тобто кілометрів за 50-70 до лінії кордону літаки могли підійти і виконати бойове завдання. У нас зараз дуже багато засобів уражень, якими ми на велику глибину можемо працювати. Саме НАТОвських засобів. І я так розумію, що знято деякі обмеження, до того ж за великим спектром озброєнь”, – сказав Світан.

Він не виключає, що наші літаки могли зараз “зайти” на територію противника.

“Особливо на гранично малих висотах. У нас усі льотчики зараз можуть літати в метрі над соняшниками, під променями локаторів російських і виконувати бойове завдання. І ось одне з них – ми його побачили по командному пункту під Бєлгородом”, – підкреслив експерт.

Він також вважає, що Україна, найімовірніше, отримала додаткову кількість літаків, поки що не F-16, але тих, на яких літають наші льотчики.

“І отримали, найімовірніше, нові системи ураження та імплементували їх у наші старі літаки. Ті ж Су-25 зараз можуть піднімати французьку Hammer. Причому, вже видно по роботі, не 50, а набагато більше нам передають цих плануючих авіабомб французи. Тобто такий підхід дає можливість працювати комплексно по великому спектру цілей і по різних дальностях. А це “розриває” російську протиповітряну оборону. Вони не знають, за що хапатися, куди стріляти. І та кількість номенклатур боєприпасів, яка у нас є, вони під все підлаштуватися не можуть”, – підкреслив Світан.

Ситуація з ППО в Росії

Рекомендуем посмотреть:  У Туреччині заявили про необхідність припинення вогню в Україні

Експерт зазначив, що в РФ не вистачає систем ППО, оскільки закуповувати їх не можуть, а виробляють у недостатній кількості для того завдання, яке зараз є.

“Для потреб російської армії вони їх виробляють недостатньо. Ми їх знищуємо набагато швидше, ніж вони можуть їх поставити в дію. Особливо це стосується пускових установок і цілих комплексів. Ракет у них достатньо – ракет С-300, С-400 у них 5-7 тис. ще є. А ось пускові установки і самі системи управління – є велика проблема у росіян. Вони їх можуть випускати протягом року 1,5-2 десятки, не більше. А ми їх знищуємо – тільки за день три комплекси”, – сказав полковник.

За його словами, у росіян серйозна нестача ППО і максимум, що вони можуть зараз робити, – це знімати з бойового чергування ці комплекси з глибокого тилу території РФ і перекидати на лінію бойового зіткнення.

“Для нас це один із найбільш лайтових варіантів. Тому що вони практично підтягують ці комплекси під наш удар, під робочі радіуси наших засобів ураження, щоб ми не ганялися за ними по всій Росії”, – підкреслив Світан.

Удар по командному пункту в РФ

Як повідомляв УНІАН, учора вдень у Бєлгородській області РФ прогриміли вибухи. Місцеві пабліки повідомили про приліт по складу БК окупантів у Рокитянському районі. У мережі з’явилося відео, на якому чутно детонацію боєприпасів. У Міноборони РФ при цьому звітували про нібито збиття трьох дронів над Бєлгородською областю.

Уже в понеділок, 10 червня, з’явилася інформація, що в Бєлгородській області під удар потрапив командний пункт окупантів.

Як відомо, раніше українські Сили оборони отримали від кількох країн-союзників, зокрема США, дозвіл на удари їхнім озброєнням по території РФ.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close