Новини Києва

Плани Путіна зруйнуються, якщо Трамп програє: історик сказав, коли можливий мир

Він вважає, що колишній президент США може зазнати поразки на виборах.

Плани Путіна зруйнуються, якщо Трамп програє: історик сказав, коли можливий мирВибори у США відбудуться в листопаді / фото REUTERS

Професор європейських досліджень у Принстонському університеті Гарольд Джеймс вважає, що поразка Дональда Трампа на президентських виборах може зруйнувати плани Путіна щодо України.

В інтерв’ю газеті Neue Zürcher Zeitung історика запитали, чи можна вважати “Глобальний саміт миру” у Швейцарії успішним. “Навряд чи можна говорити про приголомшливий успіх. Але це може бути початком успіху. Принаймні, вони зібралися разом і домовилися. Звісно, важливі країни не були присутні або не підписали угоду. Наприклад, Бразилія чи Індія. Китай залишився осторонь. Це недолік, і зрештою, я вважаю, цей конфлікт не вдасться вирішити без Китаю”, – відповів він.

При цьому Джеймс назвав абсолютно правильним той факт, що російська сторона не була присутня на цій зустрічі, оскільки при Путіні ця країна не є надійним договірним партнером.

Відео дня

“У 1938 році британці спробували укласти угоду з Гітлером. Британський прем’єр-міністр повернувся з Німеччини і сказав: “У мене є папір за підписом пана Гітлера, у нас мир у Європі”. Це не так. Звичайно, Росія має бути залучена, але не в рамках цього уряду”, – додав він.

Історик зазначає, що у війні Путін зробив ставку на час. Спочатку він чекав швидкого падіння України і втечі уряду, потім – розпаду альянсу Європейський союз – Сполучені Штати Америки.

Рекомендуем посмотреть:  Війна в Україні триватиме до виборів у США, - Боррель

“Я вважаю, що Путін постарається втриматися на своїй посаді доти, доки є шанс, що кандидат, який йому сподобався, стане президентом США. Але якщо Трамп програє вибори, розрахунки Путіна виявляться закінченими. Це момент, коли може настати мир”, – каже Джеймс.

За його словами, у Трампа є явні ознаки “психічного розкладання”, а заяви політика стають дедалі загрозливішими. “Фанатичні прихильники Трампа становлять меншість американського населення. Вибори завжди виграються посередині. Більшість із тих, хто голосував за Трампа чотири роки тому, перебувають посередині. І вони не голосуватимуть за нього знову в листопаді”, – переконаний він.

Також історика попросили прокоментувати посилення правих популістських сил у Європі та їхній можливий вплив на Україну. Він каже, що навіть праві партії усвідомили, що мають відмовитися від антиєвропейських позицій, якщо хочуть досягти успіху на виборах.

“Макрон робить величезну ставку, в якій міститься твердження, що альтернативи його політиці щодо України немає. Важко сказати, чи вдасться Макрону показати, що він потрібен”, – додав Джеймс, говорячи про призначення президентом Франції позачергових парламентських виборів.

Вибори у США

На початку листопада у Сполучених Штатах Америки відбудуться 60-ті президентські вибори. Головні претенденти – чинний лідер Джо Байден і Дональд Трамп.

Трамп заявляв журналістам, що може закінчити війну в Україні за добу, проте не озвучував свій план. Політик лише говорив, що здатен посадити президента України Володимира Зеленського та Путіна за стіл переговорів.

Рекомендуем посмотреть:  У Криму лунали гучні вибухи: експерт припустив, що було ціллю атаки

Експерти кажуть, що Європа побоюється перемоги Трампа через його позицію щодо НАТО. Країни Євросоюзу збільшують витрати на оборону.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close