Новини Києва

Росія заграє з Талібаном, шукаючи антизахідних союзників, – The Times

Кремль хоче виключити Талібан зі списку терористичних організацій, а міністр закордонних справ РФ назвав лідерів Талібану “розумними людьми”.

Росія заграє з Талібаном, шукаючи антизахідних союзників, - The TimesРосія намагається покращити відносини з Талібаном / ua.depositphotos.com

Росія у пошуках союзників для протистояння Заходу намагається налагодити відносини з терористичним угрупованням Талібан. Як пише The Times, зокрема, представників “Ісламського Емірату Афганістан” запросили на чотириденний форум у Казані, столиці Татарстану, де буде виступати і лідер РФ Володимир Путін.

Крім того, Росія заявила, що планує видалити угруповання зі свого списку терористичних організацій. А міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров описав лідерів Талібану як “розсудливих людей”.

“Це країна, яка поруч з нами, і ми так чи інакше спілкуємося з ними. Нам потрібно вирішувати нагальні питання, для цього також потрібен діалог, тому ми в цьому плані спілкуємося з ними, як практично з усіма — вони де-факто влада в Афганістані”, – сказав прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Відео дня

У Талібані у свою чергу заявили, що вилучення їх із чорного списку є “хорошим кроком з боку Росії”.

“Ми хочемо дипломатичних відносин з усіма країнами та співпраці в економічному секторі. Що стосується інвестицій, крок Москви дасть можливість кожній країні приїхати та інвестувати сюди”, – сказав The Times речник Талібану Забіхуллах Муджахід.

Росія не єдина, хто налагоджує зв’язки з Талібаном. Інші країни, які мають дипломатичну присутність в Афганістані, включають Китай, Іран та Індію, а також Катар і Саудівську Аравію.

Рекомендуем посмотреть:  Опитування показало, скільки грошей отримують українські біженці у Європі

Пєсков не уточнив, які питання Росія хоче обговорити з талібами. Однак його коментарі прозвучали менше ніж через два тижні після того, як терористи з угруповання ІДІЛ-К взяли на себе відповідальність за теракт у Москві. Талібан раніше пообіцяв зупинити терористичні групи, такі як ІДІЛ-К, які завдають ударів за межами своїх кордонів. ІДІЛ-К є заклятим ворогом Талібану і звинувачує його лідерів у відносинах з “невірними”.

Росія і Талібан

Нагадаємо, у серпні 2021 року таліби заявили про захоплення всієї території Афганістану. Наприкінці місяця Сполучені Штати Америки повідомили, що завершили виведення своїх військ із країни.

Однак уже в жовтні Росія прийняла делегацію “Талібану” в межах “Московського формату”, це стало їхнім першим закордонним візитом у статусі представників влади.

А нгещодавно Росія заявила, що має намір зняти з руху “Талібан” статус терористичної організації. Крім того, їхню делегацію запросили на форум “Росія – Ісламський світ”.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close