Новини Києва

У Львовi вiдреставрують фасади кам'яницi на вул. Вiрменськiй — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Львовi вiдреставрують фасади кам'яницi на вул. Вiрменськiй — Будівельний портал ПрофіДОМ

За iнформацiєю управлiння охорони iсторичного середовища ЛМР, цьогорiч заплановано закiнчити реставрацiю фасадiв будинку на вул. Вiрменськiй, 21 (вул. Друкарськiй, 6). Кам’яниця є пам’яткою архiтектури нацiонального значення.

“Минулорiч вiдновили фасади пам’ятки на рiвнi другого-третього поверхiв. Зокрема, було вiдреставровано цiннi архiтектурнi елементи будiвлi. Кам’яний фасад першого поверху та вхiдну браму мають вiдреставрувати цього року”, – зазначили в управлiннi охорони iсторичного середовища.
Реставрацiйнi роботи на об’єктi розпочали в 2020 р.
“В 2021 р. пiсля розкриття фасаду та засiдання експертної групи консультативної ради було прийнято рiшення про коригування проєктно-кошторисної документацiї. Автором проєкту опрацьовано коригування ПКД. На проєктно-кошторисну документацiю отримано позитивний експертний звiт та погодження Мiнiстерства культури та iнформацiйної полiтики України, дозвiл ДIАМ. Далi, на час коригування проєкту, отримання всiх вiдповiдних погоджень та у зв’язку з початком повномаштабної вiйни, роботи були призупиненi. Вiдновили їх наприкiнцi травня минулого року”, – пояснили в управлiннi охорони iсторичного середовища ЛМР.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, реставрує пам’ятку пiдрядна органiзацiя ТОВ “СпецРеставрацiя”.
Нарiжний триповерховий житловий будинок №21 на вул. Вiрменськiй формувався протягом XVII-XIX ст., первiсно, як одна споруда разом iз будинком на вул. Лесi Українки, 24 (вул. Друкарська, 6а).
Колись кам’яниця з конскрипцiйним №123 належала вiрменськiй родинi Ходзенкових (Ходзенковичiв), її неодноразово перебудовували.
Головний фасад цiєї пам’ятки виходить на вул. Вiрменську. Мiж другим i третiм поверхами є фриз, на якому – орнамент iз зображенням рогiв достатку, з яких виростають троянди. А в центрi – мiфологiчнi герої Марс та Афiна, що тримають герб.
Пiд вiкнами другого поверху встановленi три рельєфи з нiмфами, що вiдпочивають.
Вулиця Вiрменська є однiєю з найстарiших вулиць львiвського середмiстя. Ця назва вперше згадана в документах 1441 р.

Рекомендуем посмотреть:  Україною летять "шахеди": де вони зараз

Прочитано 840 разів

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close