Новини Києва

У Раді пояснили, коли новий закон про мобілізацію може набути чинності

Федір Веніславський зазначив, що у президента немає підстав не підписувати документ.

У Раді пояснили, коли новий закон про мобілізацію може набути чинностіВніславський розповів, коли президент може підписати неовий закон про мобілізацію / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію , тепер документ має підписати президент Володимир Зеленський. Народний депутат України та член Комітету парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський припустив, коли новий закон набуде чинності.

“Закон почне діяти наступного дня після його підписання. Президент, я думаю, точно підпише законопроєкт. Як я вже сказав, практично всі законодавчі поправки затверджувалися конституційною більшістю. Сам закон було ухвалено з достатньою кількістю голосів. Тим більше, що позиція президента була озвучена неодноразово”, – зазначив нардеп в інтерв’ю виданню “Обозреватель”.

Водночас він зазначив, що у президента України немає підстав не підписати документ, адже його ухвалювали максимально відповідно до вимог Конституції.

Відео дня

“Я думаю, що це має відбутися в дуже короткостроковій перспективі. Деякі наші політичні опоненти заявляли, що вони будуть реєструвати постанову про заборону підписання і направлення президенту через те, що не були враховані якраз питання звільнення з військової служби. Якщо це станеться, то спочатку необхідно відхилити ці постанови, потім підписати голові Верховної Ради і направити на підпис президенту. Тому тут терміни складно назвати, але я думаю, що це буде дуже короткострокова перспектива, тобто це максимум тиждень – 10 днів і закон буде підписано”, – підсумував Веніславський.

Рекомендуем посмотреть:  Ухилянти можуть не отримати низку держпослуг: міністр пояснив, про що йдеться

Закон про мобілізацію – останні новини

Рада ухвалила в цілому проєкт закону про мобілізацію. Рішення підтримали 283 народні депутати.

Перед цим, депутати виключили правки, які стосувалися демобілізації для військових. У міноборони пояснили це тим, що демобілізація – це процес, який говорить про перехід до мирного часу.

Також в оборонному відомстві вважають, що новий закон допоможе забезпечити поповнення особового складу та ротацію для військових, які воюють довгий час.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close