Новини Києва

“Хтось допливає, хтось – ні”: у поліції розкрили, як ухилянти тікають за кордон

Наразі за незаконний перетин кордону через злочинні схеми ухилянти платять вчетверо дорожче, ніж до 18 травня.

"Хтось допливає, хтось - ні": у поліції розкрили, як ухилянти тікають за кордонЯк ухилянти тікають за кордон / facebook.com/zahidnuy.kordon

Найбільш розповсюджений спосіб незаконного перетину кордону серед ухилянтів – це плисти через Тису. Хтось допливає, хтось – ні. Але схем дуже багато.

Про це заявив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Україні Андрій Рубель в інтерв’ю РБК-Україна. 

За його словами, здебільшого до функціонування цих схем причетні мешканці прикордонних регіонів. Вони знаходять клієнтів, які хочуть незаконно перетнути кордон. Ухилянти добираються до точки, яку їм вказують, а далі їх перевозять місцеві, які добре орієнтуються, знають кордон, знають, де немає прикордонників і, банально, переводять їх лісом або перевозять через кордон. Хтось доходить, багатьох затримує поліція чи прикордонна служба.

Відео дня

Крім того, поруч із мешканцями прикордонних територій, є кримінальний світ, який теж намагається заробляти на цьому. Кілька тижнів тому поліція затримала “кримінальних авторитетів”, що брали участь у “сходці” трьох конкуруючих кланів, які вирішували питання щодо перерозподілу сфер злочинного впливу та контролю за групами, які займаються незаконним переправленням осіб через кордон.

Рубель зауважив, що усі схеми, апріорі, – незаконні, але їх умовно можна поділити на нелегальні та ті, яким надають виду законності. Якщо про незаконні, то в цьому випадку ми говоримо про перетин через кордон поза офіційними пунктами пропуску. До прикладу, у гідрокостюмах або човном через річки, лісосмугами, чи, як були випадки, роблять схованки у фурах і переправляють там чоловіків призовного віку.

Рекомендуем посмотреть:  Втрати росіян під час штурму Кринок доходять до 70%: що зараз відбувається на півдні

У другому випадку – зловмисники в незаконний спосіб організовують законні підстави для виїзду. Тобто, за гроші одружують чоловіків на жінках з інвалідністю або на тих, які мають трьох і більше дітей, працевлаштовують на стратегічні підприємства та оформлюють їм відрядження, чи на підприємства водіями, що займаються міжнародними перевезеннями, чи то в якісь громадські організації, або ж сприяють в отримання груп інвалідності через ВЛК та МСЕК тощо.

Із початку 2024 року за матеріалами Департаменту відкрито 161 кримінальне провадження відносно 519 осіб за фактом незаконного переправлення через кордон. 155 фігурантам (40 – внесення відомостей до системи “Шлях”) повідомлено про підозру, до суду скеровано 50 обвинувальних актів (12 – система “Шлях”) відносно 114 осіб (30 – система “Шлях”).

До 18 травня ухилянти за схемами в середньому платили 4-5 тисяч доларів. Але зараз, з прийняттям нововведень до закону, плата може сягати й 20 тисяч доларів.

“Із моменту повномасштабного вторгнення РФ рівень злочинності на території України не зріс, криміногенна картина змінилась, але ситуація є контрольованою. Після початку війни багато криміналітету, який так чи інакше мав відношення до росії, покинули Україну різними шляхами – хтось через “зеленку”, хтось через “Шлях”, або інвалідність”, – зазначив Рубель.

Україна співпрацює з правоохоронними органами інших країн щодо повернення людей в Україну. Якщо злочинець перебуває на території Євросоюзу, США, або в якійсь іншій країні, він оголошується спочатку в державний розшук, потім міждержавний — каналами Європолу та Інтерполу інформується відповідна країна.

Рекомендуем посмотреть:  У Тимчасовому притулку для тварин на ВДНГ побудували нові вольєри: фото

Ухилення від мобілізації: новини

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко заявив, що ухилянти мають більше шансів загинути під час незаконного перетину кордону, ніж потрапити на війну та загинути там. “Дуже часто криміналітет, який пропонує виїзд громадянам за кордон, не має зв’язків на тому боці. Але для того, щоб убезпечити себе, вони можуть обманути рідних ухилянта, навіть якщо він загинув на переправі, і сказати, що той безпечно дістався місця, але просто “не бажає виходити на зв’язок”, – пояснив військовий. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close