Сьогодні у Києві

Садибу Зеленських і будинок Барбана рекомендують занести до Держреєстру нерухомих пам’яток

Садибу Зеленських і будинок Барбана рекомендують занести до Держреєстру нерухомих пам’яток. Такі рекомендації надала Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

“Консультативна рада на підставі звернення Міністерства культури та інформаційної політики України та рекомендацій Експертної комісії розглянула оновлену й доповнену облікову документацію на садибу Зеленського та рекомендувала занести цей об’єкт до Переліку об’єктів культурної спадщини. Місто і надалі докладатиме всіх зусиль для збереження історичної спадщини Києва в межах чинного законодавства”, — розповіла заступниця голови КМДА.

У КМДА нагадали, що облікову документацію на “Будинок Євменія Зеленського” (вулиця Олександра Кониського, 22) попередньо розглядали під час засідання Консультативної ради 22 липня. Однак документація не відповідала вимогам, тому Консультативна рада рекомендувала доопрацювати ці матеріали.

Садибу Зеленських і будинок Барбана рекомендують занести до Держреєстру нерухомих пам’яток

“Що стосується садиби Барбана, то документацію на цей об’єкт також доповнили. Тепер в обліковій картці зазначена як містобудівна, так і архітектурна й історична цінність будинку. Він є характерним зразком одноповерхового особняка початку ХХ століття. А історична цінність будівлі пов’язана з визначними діячами медицини, культури та мистецтв”, — зауважила Ганна Старостенко.

Садибу Зеленських і будинок Барбана рекомендують занести до Держреєстру нерухомих пам’яток

Крім того, під час сьогоднішнього засідання також розглядають облікову документацію на низку інших об’єктів:

  • Печерське міське парафіяльне училище (пров. Бутишів, 11);
  • флігель садиби київського війта Григорія Киселівського (вул. Григорія Сковороди, 1);
  • прибутковий будинок Анастасії Іллінської (вул. Золотоворітська, 11);
  • прибутковий будинок родини Зелінських (вул. Тарасівська, 23-25).
Рекомендуем посмотреть:  Відбудова Трипільської ТЕС відбудеться максимально швидко: уряд виділив кошти

Зазначена документація відповідає вимогам “Порядку обліку об’єктів культурної спадщини”.

Нагадаємо, 19 липня 2024 року у Києві будівельники почали зносити історичну садибу Зеленських. Міська влада підвтердила, що знесення відбулося несанкціоновано. Пізніше власнику садиби, який дав вказівку знести будівлю, повідомили про підозру — суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close