СпортФутбол

Вдалий старт. Збірна України обіграла Косово у кваліфікації на ЧС

Українці першими пропустили, але потім довели свою перевагу.

Збірна України з футзалу стартувала в основному раунді відбіркового турніру ЧС-2024. Першим суперником «синьо-жовтих» стала команда Косова. Напряму в наступний раунд кваліфікації вийдуть переможці груп (всього їх 12) та чотири найкращі володарі других місць.

Зустріч розпочалася з неприємностей для української збірної. На 2-й хвилині «синьо-жовті» пропустили контратаку суперників, яка завершилася влучним ударом Кастраті. Одразу міг зрівняти рахунок Микитюк, але українець не переграв голкіпера.

Підопічні Олександра Косенка володіли перевагою, але на завершальній стадії чогось не вистачало. Косовари контрвипади проводили нечасто. Щоправда, вони виглядали досить гостро. Українці обстрілювали ворота суперників, але не могли пробити Рамадані, який впевнено діяв на останньому рубежі.

І все-таки свою перевагу українці втілили в забитий м’яч. Шотурма розібрався перед воротами суперників і вивів на ударну позицію Чернявського, якому залишалося пробити повз голкіпера. Косовари одразу почали діяти активніше, і перед перервою Саліху ледь знову не вразив наші ворота.

Статистика першого тайму свідчила про повну перевагу збірної України. «Синьо-жовті» завдали майже втричі більше ударів (23 – 8).

Друга половина зустрічі розпочалася з небезпечного моменту біля воріт номінальних гостей: Шотурма зі штрафного влучив у стійку. Українці активно пресингували, і незабаром Фаренюк вдало зіграв у відборі, після чого Корсун забив другий гол у ворота суперників. А закріпив перевагу нашої команди Мельник, який відзначився після розіграшу вільного удару. Для Мельника цей гол став дебютним у складі збірної України.

Рекомендуем посмотреть:  Формула-1 повернулася до Японії. Дощ, швидкість Алонсо, успіхи Мерседеса

Для косоварів ситуація ускладнилася тим, що на 30-й хвилині вони мали 5 фолів. А на останніх хвилинах гості почали грати із п’ятим польовим. Шостий фол косоварів таки подарував шанс українцям забити із 10-тиметрового. Дабл-пенальті бив Мельник, але Рамадані відбив м’яч. Арбітр побачив заступ з боку голкіпера, але й з другої спроби Мельник не реалізував 10-ти метровий.

Збірна України здобула перемогу, а у наступному поєдинку зустрінеться з командою Нідерландів. Матч відбудеться 11 жовтня.

Відбір на ЧС-2024. Основний раунд. Група 11.

Украина – Косово – 3:1

Чернявський (15), Корсун (24), Мельник (27) – Кастраті (2)

Чоррі (4), Маджаррай (21)

Україна: Ципун, Чернявський, Корсун, Шотурма, Зварич, Радевич, Малишко, Мельник, Лебідь, Микитюк, Сірий, Абакшин, Фаренюк, Сухов.

Косово: Рамадани, Кастраті, Кельменді, Маджаррай, Руковци, Хажихай, Муртезі, Дервишай, Саліху, Нишорі, Куоррі, Бечирі, Дакай.

Арбітри: Шарунас Тамулінас, Домінікас Норкус, Мантас Помецкис (усі – Литва)