Війна

Чи потрібні військово-облікові документи непридатним до служби: новий закон про мобілізацію змінює правила

Нова норма не поширюватиметься лише на працівників системи органів дипломатичної служби, членів їх сімей.

Військовозобов’язані українці при перетині кордону поряд з іншими документами повинні надати і військово-облікові документи. Ця норма стосується і осіб з інвалідністю I або II групи

Судово-юридична газета пише, що законопроект Кабміну 10449 про посилення мобілізації в Законі “Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України” вводить норми, згідно з якими при перетині кордону чоловіки у віці від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або виключені з нього в установленому порядку, зобов’язані додатково пред’явити військово-обліковий документ з відміткою про постановку на військовий облік або виключення з військового обліку. Ця норма не поширюється лише на працівників системи органів дипломатичної служби, членів їх сімей.

Крім того, документ визначає, що в осіб, які визнані непридатними до військової служби, досягли граничного віку перебування в запасі або були раніше засуджені за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, і які виключені з військового обліку військово-обліковий документ не вилучається, але в нього вносяться дані про виключення з військового обліку.

Новий закон встановлює норму, що такий документ повинні мати при собі всі громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті з військового обліку.

Вони зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ і документ, що посвідчує особу, а також пред’являти їх на вимогу уповноваженого представника районного або міського ТЦК і СП або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України.

Рекомендуем посмотреть:  У Києві вводять погодинні відключення електроенергії

Також законом закріплюється, що право громадянина на виїзд з України може бути тимчасово обмежене під час воєнного стану. Обмеження може встановлюватися рішенням Кабінету Міністрів або військовим командуванням відповідно до Указу Президента про введення воєнного стану.

30 січня Кабінет міністрів передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію. В обов’язки громадян з мобілізаційної підготовки та мобілізації входитиме реєстрація електронного кабінету. Повістка може бути відправлена через електронний кабінет, днем її вручення вважатимуть той, коли територіальний центр комплектування отримав повідомлення про її доставку.

Водночас ухильникам заборонять виїзд за кордон, а дозволять арешт активів. Крім того, новий закон пропонує дозволити призивати на військову службу чиновників і правоохоронців.

Джерело

Хеш теги
Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close