Економіка

КНДР розриває економічні зв’язки з Південною Кореєю

КНДР розриває економічні зв’язки з Південною Кореєю

КНДР розриває економічні зв’язки з Південною Кореєю

08.02.2024 05:23

Укрінформ

Постійний комітет Верховних народних зборів КНДР, вищий законодавчий і представницький орган країни, вирішив скасувати всі закони про економічну співпрацю з Південною Кореєю.

Про це з посиланням на північнокорейське державне інформагентство KCNA повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

Згідно з рішенням Постійного комітету в КНДР втратили чинність закони про міжкорейське економічне співробітництво, про спеціальну зону для міжнародних турів на гору Кумган (знаходиться на території КНДР – ред.) і правил його застосування, а також інших угод про економічну взаємодію Півночі і Півдня.

Закон про міжкорейське економічне співробітництво, прийнятий у 2005 році, вважається основою для економічних зв’язків двох країн, а закон про спеціальну зону на горі Кумган (туристичний проєкт «Гора Кумган» – ред.), прийнятий у 2011 році, містить деталі щодо інвестицій у регіон південними та закордонними суб’єктами.

Цей крок стався менше ніж через місяць після того, як Північна Корея вирішила ліквідувати власні агентства, які опікувалися міжкорейськими справами – такі, як Національний комітет мирного возз’єднання батьківщини, агентство з питань економічного співробітництва та туристичне агентство, яке займалося турами до мальовничої гори Кумганг на території КНДР, які щорічно приваблювали майже 2 мільйони південнокорейських туристів.

КНДР фактично відмовилася від ідеї об’єднання Кореї в єдину країну, яку понад 70 років плекав правлячий режим Кімів, наприкінці минулого року, коли нинішній лідер Кім Чен Ин заявив, що міжкорейські зв’язки є відносинами між двома ворожими одна одній державами і пообіцяв придушити всю територію Південної Кореї в разі непередбачених обставин.

Рекомендуем посмотреть:  Укрзалізниця збільшила обсяг контейнерних перевезень на 12%

Кім також наказав змінити Конституцію КНДР і прибрати з неї положення про об’єднання з Півднем.

Після цього Пхеньян почав наступ на все, що стосувалося міжкорейських зв’язків, зокрема в КНДР ліквідували всі агентства, знесли символічну «Арку Возз’єднання», побудовану батьком нинішнього диктатора, та почали в односторонньому порядку виходити з угод із Сеулом.

Міністерство об’єднання Південної Кореї, яке відповідає за міжкорейські справи, заявило, що скасування законів було очікуваним, і попередило, що цей крок призведе до подальшої ізоляції КНДР.

Офіційний представник міністерства сказав журналістам, що наразі уряд не має плану відповіді, підкресливши, що угоди про міжкорейську економічну співпрацю не втрачають чинності з одностороннім рішенням Пхеньяна.

Як повідомляв Укрінформ, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав зміцнювати військово-морський флот для прискорення підготовки до війни і захисту морського суверенітету країни.

Фото: Yonhap

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close