Економіка

ЗАЕС опинилася на одній лінії живлення після артобстрілу з району станції – МАГАТЕ

ЗАЕС опинилася на одній лінії живлення після артобстрілу з району станції - МАГАТЕ

ЗАЕС опинилася на одній лінії живлення після артобстрілу з району станції – МАГАТЕ

Заява

05.04.2024 00:18

Укрінформ

Одна з ліній, яка забезпечує зовнішнє енергопостачання на Запорізькій АЕС, відключилася у четвер після того, як з району окупованої росіянами станції було зафіксовано постріли вихідного артилерійського вогню.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у заяві Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Експерти МАГАТЕ, які перебувають на ЗАЕС, повідомили, що о 10:06 ранку була відключена лінія електропередач напругою 330 кіловольтів, унаслідок чого станція повністю залежить від єдиної лінії напругою 750 кВ, що залишилася на станції.

"Причина останнього відключення (електроенергії на ЗАЕС – ред.) була не одразу зрозуміла, але воно відбулося після повідомлень про військову активність у регіоні та за його межами. Це також підтвердила команда МАГАТЕ на місці, яка чула численні постріли вихідного артилерійського вогню сьогодні вранці, а також у середу, коли команда чула запуск ракет", – зазначається у заяві.

Зазначається, що до цих подій протягом останнього тижня експерти МАГАТЕ чули щоденні вибухи на різних відстанях від ЗАЕС.

У МАГАТЕ нагадали, що від серпня 2022 року на ЗАЕС сталося вісім подій з повною втратою електроенергії за межами станції, востаннє – в грудні минулого року. Лінія електропередач 330 кВ також була відключена на три тижні на початку цього року, але основна лінія 750 кВ на той час залишалася доступною.

Рекомендуем посмотреть:  Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем - Шмигаль

Як повідомляв Укрінформ, 4 квітня вранці внаслідок російських обстрілів, відключилася зовнішня повітряна лінія ПЛ-330кВ "Запорізька ТЕС – Феросплавна", через яку тимчасово окупована Запорізька АЕС отримувала живлення від української енергосистеми задля забезпечення власних потреб.

Фото: Костянтин Ліберов

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close