Новини Києва

Бронювання військовозобов’язаних в “Дії”: стало відомо, коли планують запустити послугу

На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.

Бронювання військовозобов'язаних в "Дії": стало відомо, коли планують запустити послугуУ “Дії” з’явиться ще одна важлива функція / фото УНІАН

Бронювання буде у застосунку “Дія”. Послугу планують запустити в липні, повідомив віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram, зазначивши, що уряд підтримав відповідну постанову. 

Як зауважив Федоров, зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат.  

“Дія” це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактору, а результат – за годину”, – запевнив міністр.

Відео дня

Він повідомив, що на першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони. 

Так, якщо бізнес чи державний орган має право на бронювання, керівник через портал “Дія” подасть списки працівників та засвідчить електронним підписом заяву.  

“Далі “Дія” автоматично перевірить по реєстрах, чи справді людина працевлаштована офіційно і чи є про неї дані в “Оберегу”. Якщо все ок, працівника заброньовано. Весь процес триватиме годину. Керівник отримає відповідь про бронювання працівника в кабінеті на порталі “Дія”, а в людини оновиться про це інформація в Резерв+”, – пояснив Федоров. 

Водночас, за його словами, якщо людина хоче отримати паперове підтвердження, то така можливість також буде – будуть чинні обидва формати.. 

Рекомендуем посмотреть:  Росіяни масовано атакували Україну ракетами та "шахедами": є влучання у кількох містах

Федоров додав: якщо в бронюванні відмовили, керівник також отримає відповідь у кабінеті на порталі “Дія”. 

 “Орієнтовно запустимо послугу на початку липня. Цифровізуємо один із найскладніших процесів, бета-тест скоро”, – наголосив він. 

Як повідомляв УНІАН, у квітні Forbes написал, що в Україні готують механізм електронного бронювання від мобілізації через “Дію”. 

Зазначалось, що Кабінет міністрів розробляє новий порядок електронного бронювання військовозобовʼязаних, який передбачає залучення можливостей “Дії”. Це вже друга спроба уряду запустити цей механізм. 

У травні у Міноборони України заявили, що Постанова Кабінету міністрів щодо запуску електронного бронювання від мобілізації через “Дію” буде готова найближчим часом, а робота над функціоналом займе три-чотири тижні. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close