Новини Києва
“Будуть мати ще більший вплив”: військовий розповів про рівень розробок українських БпЛА
Павло Гвозденко також розповів, які розробки буде реалізовано найближчим часом.
За словами військового, важкі ударні БпЛА скоро зможуть частково замінити пілотовані літаки / фото надане Павлом Гвозденком
Останніми роками українські розробники дронів показали дуже великий прогрес. Зокрема FPV-розробки активно використовуються на фронті, проте є й інші безпілотники, які показали себе з найкращої сторони, до прикладу, такі як “Punisher” (багаторазові ударні дрони, – УНІАН) та “Сокіл-300”. Про це розповів заступник командира окремого загону безпілотних систем спеціального призначення “Тайфун” Павло Гвозденко в інтерв’ю УНІАН.
“Останній – ударний безпілотник, створений українським конструкторським бюро “Луч”. Він призначений для розвідувальних місій та точкових ударів по наземних цілях. Його проєктна дальність польоту варіюється від 1300 до 3300 км, а тривалість перебування в повітрі може досягати до 26 годин. “Сокіл-300″ може нести високоточне озброєння, зокрема ракети РК-2П та РК-10, що, ймовірно, дозволить йому ефективно вражати наземні цілі. Цей безпілотник може бути значним досягненням у розвитку українських бойових дронів і, швидше за все, матиме високий потенціал для застосування в умовах війни”, – пояснив військовий.
За його словами, скоро можна очікувати на збільшення серійного виробництва та покращення українських дронів, проте деякі складніші проєкти можуть бути перенесені через труднощі з фінансуванням.
Відео дня
“Крім того, можуть негативно вплинути проблеми з імпортом критичних компонентів. На жаль, Китай обмежив відправку компонентів БпЛА в Україну, і виробники змушені шукати альтернативні джерела. Але впевнений, що у 2025 році можна очікувати, що БпЛА будуть мати ще більший вплив на ведення війни – як на оперативному, так і на стратегічному рівнях”, – запевнив Гвозденко.
Він додав, що швидше за все, ключова увага буде зроблена на автоматизацію, збільшення автономності польотів та стійкості до засобів РЕБ.
“Думаю, що у другій половині 2025-го важкі ударні БпЛА, швидше за все, зможуть частково замінити пілотовані літаки”, – підкреслив Гвозденко.
Дрони на війні – останні новини
Також військовий розповів, що наразі російські окупанти мають більше дронів, що використовуються для розвідки, проте Сили оборони переважають у FPV-дронах. За його словами, Україні вдається отримувати таку перевагу, адже наші виробники мають більшу свободу у виробництві таких дронів.
Крім того, стало відомо, що Україна створила нові спеціалізовані зенітні дрони, які призначені для боротьби з ворожими безпілотниками, зокрема з “шахедами”. Їхня швидкість може досягати 280 км/год, бойова частина становить 0,5 кг, а сам безпілотник оснащений автоматичною системою наведення на ціль.