Новини Києва

Чи обов’язково проходити ВЛК при оновленні облікових даних: пояснюють в ТЦК

Сам факт проходження медкомісії не означає, що завтра ви станете солдатом.

Чи обов'язково проходити ВЛК при оновленні облікових даних: пояснюють в ТЦКМедогляд треба проходити регулярно, а не раз у житті, кажуть військові / фото УНІАН, Олександр Прилепа

Після приходу до ТЦК військовозобов’язаних не завжди відправляють на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). А тих, хто її пройшов, зовсім не обов’язково мобілізують. Про це в інтерв’ю “Громадське” розповів заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин.

Він зауважив, що окремої повістки на проходження ВЛК не існує. На медогляд відправляють в межах процедури оновлення облікових даних. 

“В інтернеті із цього приводу пишуть бозна-що. Насправді існують лише два види повісток: для уточнення облікових даних і для мобілізації на військову службу. Останню в народі називають “бойовою”, – пояснює військовий. 

Відео дня

За словами Литвина, під час воєнного стану військовозобов’язані мають проходити ВЛК щороку, у мирний час раз на 5 років. 

(Тут варто зауважити, що речник Міноборони Дмитро Лазуткін нещодавно казав дещо інше. За його словами, висновки ВЛК дійсні 5 років, а вимога про щорічне проходження ВЛК “не є юридично зафіксованою”.)

“На військово-лікарську комісію відразу направляють людину, щодо якої треба з’ясувати, чи придатна вона загалом до військової служби. Якщо ж цієї потреби немає, ВЛК не залучатимуть. Якби ми всіх направляли на ВЛК, комісія не витримала б такого навантаження”, – каже він.

Рекомендуем посмотреть:  Тест для перевірки IQ: треба за 9 секунд знайти дивне число, заховане серед 979

Як пояснив Павло Литвин, на проходження лікарської комісії відводиться чотири робочі дні, але це за умови, що людину не треба відправляти на додаткове обстеження і діагностику. Причому направлення на дообстеження дає сімейний лікар, і від ВЛК та ТЦК тут нічого не залежить. 

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, оприлюднено перелік документів, які мають носити із собою військовозобов’язані, призовники та резервісти. Так, людина повинна мати: приписне посвідчення, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. При цьому важливо мати інформацію щодо оновлення даних з Єдиного державного реєстру. Це може бути VIN-код, що отриманий у ТЦК, витяг, що отриманий через ЦНАП, або інформація у застосунку “Резерв+.

За словами керівника Національної поліції Івана Виговського, якщо чоловік на вулиці не пред’явить документи на вимогу поліції, то його можуть затримати. Якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК надходило звернення щодо особи, тоді поліцейські мають право на здійснення адміністративного затримання.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close