Новини Києва

ЗМІ назвали ймовірну причину затримки передачі F-16 Україні

Зазначається, що процес навчання льотчиків просувається не так швидко, як оптимістично очікували Україна та її союзники.

ЗМІ назвали ймовірну причину затримки передачі F-16 УкраїніУкраїна з нетерпінням чекає на винищувачі F-16 / фото US Air Force

Неясність навколо графіка поставок американських винищувачів F-16 Україні насамперед залежить від готовності українських пілотів, пише Bulgarian Military з посиланням на низку військових аналітиків.

“У березні цього року з’явилися повідомлення з американських ЗМІ, в яких йшлося про плани відправити в Україну перші шість винищувачів F-16 до літа цього року. Навчання дванадцяти українських пілотів, яке планується завершити теж до літа, наразі триває в країнах Данії, США та Великої Британії, – пише видання. – Водночас у цих звітах підкреслюється, що з приблизно 45 винищувачів, обіцяних західними союзниками, лише невелика частина – шість F-16 – буде доставлена після повернення пілотів в Україну”.

Як вказує видання, схоже, що навчання пілотів на авіабазі Фетешті в Румунії, розташованій за 150 кілометрів на схід від Бухареста, затримується:

Відео дня

“Багато питань залишаються без відповіді, наприклад, кількість літаків, які відправить кожна країна-союзниця, швидкість навчання пілотів і те, як Україна може зібрати достатню кількість робочої сили для належного обслуговування літаків. Підготовку цих пілотів вирізняє крайня стислість: навчальну програму, яка зазвичай розрахована на кілька років, скорочено до кількох місяців. Попри таку швидкість, процес просувався не так швидко, як оптимістично очікували Україна та її союзники”.

Рекомендуем посмотреть:  Чи можна пити зелений чай після вечері: вчені знайшли відповідь

Зазначається, що українські пілоти стикаються з необхідністю швидкої адаптації не тільки до західних військових норм, а й до володіння англійською мовою, що є вимогою для ефективної експлуатації F-16.

F-16 для України – актуально

Нагадаємо, днями речник Пентагону, генерал-майор Патрік Райдер відповів на запитання про те, чи стане кордон Росії своєрідною “червоною лінією” для F-16, які західні союзники передадуть Україні:

“Справді, ми тут говоримо про надання Україні унікального повітряного потенціалу, знову ж таки, який має зосередитися на захисті України своєї суверенної території всередині суверенних кордонів України. Те, на чому фокусується повітряна коаліція, – це забезпечення України підготовкою, необхідною їй для управління цими літаками”.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close