Економіка

Акціонер Tesla подав до суду на Маска за інсайдерську торгівлю акціями на $7,5 мільярда

Акціонер Tesla подав до суду на Маска за інсайдерську торгівлю акціями на $7,5 мільярда

Акціонер Tesla подав до суду на Маска за інсайдерську торгівлю акціями на $7,5 мільярда

02.06.2024 06:31

Укрінформ

Акціонер Tesla подав позов до суду на генерального директора Ілона Маска, звинувачуючи його в інсайдерській торгівлі, після того, як він продав понад 7,5 мільярда акцій компанії в різні дати в листопаді та грудні 2022 року.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Акціонер Майкл Перрі в позові, поданому до Канцелярського суду штату Делавер, заявив, що ціна акцій Tesla різко впала після того, як 2 січня 2023 року були оприлюднені показники компанії за четвертий квартал, і стверджував, що Маск «неправомірно отримав вигоду» у вигляді інсайдерських прибутків на суму близько $3 мільярдів.

Позивач, зокрема, звинуватив Маска в тому, що той використовував своє становище в Tesla і порушив свої фідуціарні обов'язки перед компанією, а також звинуватив директорів Tesla в порушенні своїх фідуціарних обов'язків, дозволивши Маску продати акції.

У позові Перрі стверджує, що Маск, який у 2022 році заявив, що попит на автомобілі Tesla «відмінний», дізнався про нижчі, ніж очікувалося, показники в середині листопада, маючи доступ до даних у режимі реального часу, і продав свої акції до того, як інформація стала надбанням громадськості.

Після новин про знижки на автомобілі, які викликали занепокоєння щодо попиту та оприлюднення цифр у січні, акції Tesla впали в ціні.

Рекомендуем посмотреть:  Банки видали підприємцям кредитів за держгарантіями на ₴108,2 мільярда

Як повідомляв Укрінформ, Ілон Маск стикнувся із ще одним судовим позовом – 27 жовтня 2022 року опублікував уже у своїй соцмережі Х (раніше Twitter) лист для рекламодавців, у якому підтвердив, що остаточно купив Twitter. Пізніше акціонери подали позов до суду, звинувативши Маска в обмані інвесторів соцмережі Х. 30 травня цього року Ілон Маск погодився надати свідчення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) у рамках розслідування щодо придбання соцмережі Twitter.

Крім того, суддя Верховного суду Бразилії Александре де Мораєс розпочав розслідування щодо ймовірного перешкоджання Ілоном Маском правосуддю на тлі конфлікту з мільярдером через його соціальну мережу X.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close