Економіка

Переговори Туска з фермерами завершилися без домовленостей

Переговори Туска з фермерами завершилися без домовленостей

Переговори Туска з фермерами завершилися без домовленостей

09.03.2024 21:49

Укрінформ

Кількагодинна розмова прем’єра Польщі Дональда Туска з представниками фермерських організацій країни в суботу завершилася без жодних домовленостей.

Фермери не припинятимуть свій страйк, зокрема блокаду кордону з Україною, а на 20 березня планується великий страйк аграріїв по всій Польщі, передає кореспондент Укрінформу.

Переговори Туска з фермерами завершилися без домовленостей

Після завершення зустрічі Туск не підходив до преси. В офіційному повідомленні канцелярії Ради міністрів йдеться, що глава уряду РП представив фермерам конкретику: пом’якшення для аграріїв положень зеленого курсу, зокрема що стосується виключення полів із сільськогосподарського використання. На зустрічі Туск повідомив, що зобов’язав міністерство сільського господарства РП представити програму допомоги фермерам, яка зокрема має бути орієнтована на зменшення надлишків збіжжя. Він зауважив, що відповідні положення має бути підготовлено до 15 березня. Того ж дня стане відомо рішення Єврокомісії щодо пом’якшення зеленого курсу.

Натомість представники агарного сектора заявили, що на зустрічі нічого не було узгоджено. Відтак, вони планують на 20 березня провести великий страйк і блокувати міста.

“Ми чекаємо чогось конкретного, але прем'єр чітко сказав, що у нього зв'язані руки, і він наразі нічого більше зробити не може”, – заявив після зустрічі лідер аграрної “Солідарності” Томаш Обшанський.

Він додав, що за словами Туска, не може бути мови про закриття кордону для продуктів з-за меж ЄС.

Рекомендуем посмотреть:  Конфіскація активів рф на користь України

Обшанський підтвердив, що черговий великий протест фермерів відбудеться 20 березня.

“Блокуватимуться воєводські і повітові міста, дороги. Робитиметься те саме, що й до цього часу”, – заявив Обшанський.

Як повідомлялося, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

Фото: gov.pl

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close