Економіка

Ремонтні бригади відновили надійність енергоживлення ЗАЕС – Укренерго

Ремонтні бригади відновили надійність енергоживлення ЗАЕС - Укренерго

Ремонтні бригади відновили надійність енергоживлення ЗАЕС – Укренерго

14.03.2024 20:01

Укрінформ

Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» відновили надійність енергоживлення Запорізької АЕС.

Як передає Укрінформ, про це Укренерго повідомляє у Фейсбуці.

«В роботу включена високовольтна лінія 330 кВ, що поєднує станцію з основною мережею. Тепер, постачання електроенергії для власних потреб ЗАЕС відбувається декількома високовольтними лініями, що значно посилює безпечність роботи станції», – йдеться у повідомленні.

В Укренерго зазначили, що фахівці компанії три з половиною тижні намагалися дістатися до місця пошкодження. 

«Заважають постійні щільні обстріли ворожої артилерії. Ще більшою небезпекою є зграї російських дронів-камікадзе, які цілять в нашу техніку та персонал. Тому відновлювальні роботи потребують координації з військовими та місцевою владою. Те, що можна було б в мирний час полагодити за 2 дні, займає тижні», – зазначив керівник відділу Укренерго, який відповідає за роботу ремонтних бригад в південному регіоні, Ігор Ладний.

За його словами, ремонтні роботи довелося проводити в декілька етапів. Перший – розчищення шляхів для проїзду техніки, які були завалені розтрощеними снарядами деревами та залишками бетонних споруд. Другий – безпосередній ремонт на лінії з доставленням на місце пошкоджень спеціальної техніки для роботи на висоті.

«Військові пускають наших хлопців працювати лише на 2-2,5 години. Далі це вже стає небезпечно. Нам доводиться відходити і знову чекати дозволу на роботи. Працювати доводиться невеликими групами. Від енергетиків це потребує концентрації уваги та максимального професіоналізму. Хочу особливо відзначити своїх колег, які не тільки відновили роботу лінії на ЗАЕС, а ще й проявили неабияку мужність: Максим Савенко, Олександр Дейнега, Станіслав Шумський, Сергій Ковтун, Олександр Ступін», – додав Ладний. 

Рекомендуем посмотреть:  Польські фермери послабили обмеження руху біля кордону - ДПСУ

Укренерго також дякує керівництву Нікопольської районної військової адміністрації за сприяння та координацію, завдяки чому ремонтним бригадам компанії вдалося успішно провести відновлювальні роботи.

Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Запорізька АЕС пережила вісім повних і ще одне часткове знеструмлення.

Внаслідок обстрілів з боку російських загарбників 21 лютого 2024 року відбулося знеструмлення ПЛ-330 кВ і в роботі вкотре залишилася тільки одна лінія ПЛ-750 кВ "Дніпровська", яка з’єднує ЗАЕС з українською енергосистемою.

Фото: Енергоатом

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close