Економіка

Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії

Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії

Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії

27.03.2024 00:44

Укрінформ

Рада директорів Світового банку в вівторок схвалила позику для України з метою підтримки політики розвитку «Основи зростання» (DPL, Growth Foundations Development Policy Loan) обсягом $1,5 мільярда.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Кабінету Міністрів України, передає Укрінформ.

«Кошти будуть надані під гарантії Уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом $984 мільйонів, а також під гарантію Великої Британії на суму $516 мільйонів»,- зазначається в повідомленні.

Водночас з метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України в рамках позики DPL2024 на ближчі роки, з японських коштів угодою про позику DPL передбачена капіталізація відсотків у сумі $99,54 мільйона.

Як повідомлялося, проєкт DPL спрямований на підтримку реформ в Україні, а кошти зараховуються до загального фонду державного бюджету єдиним траншем за результатами виконаних до її підписання завдань. Реформи передбачають вдосконалення корпоративного управління, стимулювання відновлювальної енергетики, впровадження аграрних нот – нового інструменту для фінансування фермерів. Крім того, реформи націлені на зміцнення фінансового сектору через поліпшення доступу бізнесу до фінансування, імплементацію митного й податкового досвіду ЄС до українського законодавства, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу. Окремо передбачено забезпечення прозорості та підзвітності замовників у системі електронних закупівель.

Як повідомляв Укрінформ, вже найближчим часом Україна може отримати близько 9 мільярдів доларів США допомоги від зарубіжних партнерів.

Рекомендуем посмотреть:  Україна наступного тижня очікує транші від МВФ та Євросоюзу - Шмигаль

Фото: minfin.com.ua

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close