Економіка

«Трубу Медведчука» остаточно повернули державі

«Трубу Медведчука» остаточно повернули державі

«Трубу Медведчука» остаточно повернули державі

01.02.2024 10:19

Укрінформ

Верховний Суд остаточно визнав за державою в особі Фонду державного майна України право власності на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Про це повідомив у Телеграмі голова Фонду державного майна України Віталій Коваль, передає Укрінформ.

«У справі по «трубі Медведчука» поставлено крапку. Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», – йдеться в повідомленні.

Коваль нагадав, що ФДМУ намагався повернути цей актив у державну власність ще з 2011 року. У 2017 році НАБУ та САП розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування, Вищий антикорупційний суд заарештував актив, який був переданий в управління АТ «Укртранснафта».

У 2021 році ФДМУ подав позов до Господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою право власності на трубопровід. У червні 2023 року суд став на бік Фонду.

31 січня 2024 року Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу.

Наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

Як повідомлялося, у вересні 2021 року АТ "Укртранснафта" отримало всі документи, необхідні для експлуатації та належного управління українською ділянкою нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

Фото ілюстративне

Джерело

Рекомендуем посмотреть:  Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії
Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close