Економіка

Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки – Домбровскіс

Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки - Домбровскіс

Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки – Домбровскіс

17.02.2024 00:05

Укрінформ

Україна потребує суттєвої фінансової та військової допомоги просто зараз, і що ширшим буде коло міжнародних донорів – то краще.

Про це під час дискусії в рамках Мюнхенської безпекової конференції сказав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Очевидно, що ми не маємо втрачати розуміння терміновості. Є багато речей, які Україна потребує просто зараз, – це військова підтримка, фінансова допомога, підтримка для дієздатності економіки. Саме на цьому ми маємо сфокусувати увагу зараз, у цей дуже короткий термін», – наголосив представник Єврокомісії.

Він зауважив, що протягом минулих тижнів з Європи надходили позитивні новини. Німеччина й Франція укладають безпекове партнерство з Україною та оголошують про надання нових пакетів військової допомоги. Країни-члени ЄС погодили виділення 50 мільярдів євро для Українського фонду, наразі євроінституції працюють над тим, щоб здійснити перші виплати з цього фінансування вже на початку березня.

«Ми маємо підтримувати цю мобілізацію зусиль з урахуванням дебатів у США. Сподіваємося, що ці дебати в Конгресі будуть завершені позитивно, і ми зможемо розраховувати також на американський внесок у ці зусилля. Ми знаємо, що підтримка (для України – ред.) надходить також від інших країн G7. Все це необхідно і все це терміново», – зазначив Домбровскіс.

Рекомендуем посмотреть:  Модернізація ТЕЦ і «зелені» проєкти: Нафтогаз уклав меморандуми з японськими компаніями

Він уточнив, що у складі новоствореного в бюджеті ЄС Українського фонду із загальної суми у 50 мільярдів євро 33 мільярди – це макрофінансова допомога, інструмент, який буде використовуватися для покриття поточних фінансових потреб України. Ще 17 мільярдів євро – це гранти для відбудови України.

«Навіть зважаючи на цю терміновість, ми не маємо втрачати уваги до довгострокової перспективи відновлення України. Для цього призначена суттєва частина Українського фонду. Саме для цього ми маємо багатосторонню донорську платформу для координації цієї роботи з іншими міжнародними донорами. Саме тому ми продовжуємо надавати економічну підтримку для покращення доступу України до європейського ринку вже зараз, у короткостроковій перспективі, і маємо План дій для інтеграції України в Єдиний ринок у середньостроковій перспективі», – зазначив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.

Домбровскіс зауважив, що Єврокомісія разом із партнерами шукає шляхи для спрощення притоку в Україну прямих закордонних інвестицій, оскільки ця важлива тема потребує страхування ризиків, пов’язаних із війною. Єврокомісія надає допомогу у цьому, зокрема, з використанням механізму гарантій від ЄБРР, деякі держави роблять це з використанням можливостей національних експортних кредитних агенцій та інших ініціатив.

«Очевидно, що для приватного сектора ризик та оцінки ризиків в Україні дуже високі. Це повертає нас до питання щодо воєнного страхування, це один з елементів, який робить поточне фінансування для України настільки дорогим порівняно зі «звичайними» бізнес-ризиками. Це питання має бути вирішено також за допомогою громадськості та шляхом надання гарантій. Ми маємо досвід в ЄС, як мати справу з такими програмами, наприклад, через програму «Інвест ЄС», багатий досвід у цьому мають європейські фінансові інституції. Тож це питання дуже практичної роботи, щоб це (приплив інвестицій – ред.) дійсно, відбулося на місцях», – зауважив представник Єврокомісії.

Рекомендуем посмотреть:  Єврокомісія схвалила Український план та відкрила шлях для платежів з фонду в €50 мільярдів

Він додав. що відбудова України потребуватиме великих зусиль з боку міжнародної спільноти, тож що ширшою буде підтримка України, то краще. За словами Домбровскіса, до багатосторонньої донорської платформи нещодавно приєдналися кілька країн, а також деякі учасники у статусі спостерігачів. Ці держави роблять суттєві внески у підтримку України вже у цей час та дивляться у перспективу її майбутнього відновлення.

Як повідомлялося, 16 лютого у Мюнхені розпочалася триденна безпекова конференція, де провідні урядовці й політики світу, представники міжнародних організацій, громадськості та наукової спільноти обговорюють найгостріші глобальні проблеми сьогодення.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close