Економіка

В Україні після аудиту закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки – ОП

В Україні після аудиту закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки - ОП

В Україні після аудиту закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки – ОП

24.04.2024 19:46

Укрінформ

В Україні після аудиту, рекомендованого рішенням РНБО, закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак узяв участь у зустрічі представників Офісу Генерального прокурора, Ради бізнес-омбудсмена, Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України та українських бізнес-асоціацій.

В Україні після аудиту закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки - ОП

Учасники обговорили результати аудиту кримінальних проваджень, рекомендованого рішенням РНБО «Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану», запровадженим указом Президента України від 23 січня 2024 року № 21/2024.

Загалом аудит показав, що в Україні зареєстровано понад 1,4 млн кримінальних проваджень, з яких лише 0,5% стосуються бізнесу.

Заступник Генерального прокурора Дмитро Вербицький повідомив, що за результатами перевірки закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки. Також протягом останніх трьох місяців удвічі зменшилася кількість обшуків та арештів майна підприємств.

Крім того, Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про затвердження стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій, поширивши їхню обов’язкову дію на всіх прокурорів.

В Україні після аудиту закрили кожне п’яте кримінальне провадження в галузі економіки - ОП

До розробки оновлених стандартів долучилися члени Ради з питань підприємництва при Президентові України та провідні бізнес-асоціації. Стандарти, зокрема, передбачають, що обшук є крайньою слідчою дією, а необхідність накладення арешту потребує доведення та врахування, чи не призведе арешт до фактичного зупинення господарської діяльності підприємства.

Рекомендуем посмотреть:  Україна вранці залучала аварійну допомогу з Європи - Міненерго

Єрмак подякував команді Офісу Генерального прокурора за виконану роботу й додав, що наступним кроком має стати підвищення рівня прозорості та цифровізації інформації про діяльність кримінальної юстиції.

«Три місяці тому був сигнал усій правоохоронній системі, що тиск на доброчесний бізнес є неприпустимим. Сьогодні ми маємо відчутні практичні результати. Також можемо сміливо засвідчити, що держава й бізнес готові взаємодіяти та спільно долати проблеми», – наголосив керівник Офісу Президента.

Єрмак подякував представникам бізнесу за те, що вони продовжують розвивати підприємства й підтримують українську економіку та Сили оборони.

Як повідомлялось, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зустрівся з делегацією міжнародної групи компаній CRH й обговорив з нею перспективи інвестування в Україну.

Фото: ОП

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close