Економіка

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів – підписали угоду з Holtec

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів - підписали угоду з Holtec

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів – підписали угоду з Holtec

Фото

17.04.2024 09:40

Укрінформ

Відповідний документ у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка в онлайн-режимі підписали в.о. голови правління НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та генеральний директор Holtec International Кріс Сінгх.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України, передає Укрінформ.

Угода передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для малих модульних реакторів, систем зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, а також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону.

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів - підписали угоду з Holtec

«Дуже важливо, що саме у такий буремний час ми підписуємо цей документ, демонструючи ворогу свою стійкість та рішучість поглиблювати українсько-американське партнерство і розвивати майбутнє української енергетики за провідними технологіями. Це важливий внесок у розвиток атомної галузі та економіки країни», – наголосив Галущенко.

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів - підписали угоду з Holtec

Петро Котін подякував Holtec за успішну багаторічну співпрацю і наголосив, що створення в країні виробничих потужностей для атомної енергетики сприятиме не тільки зміцненню енергетичної безпеки країни, але й дозволить Україні стати світовим лідером у низці напрямів розвитку атомної енергетики.

Кріс Сінгх своєю чергою закликав Конгрес США допомогти дружньому українському народу.

«Підписанню цієї Угоди передував руйнівний удар росії минулого четверга по електростанції, яка постачає електроенергію Київській області. Українська оборона, ослаблена бездіяльністю Конгресу щодо законопроєкту про фінансову допомогу постраждалій країні, не змогла зупинити більше третини безпілотників і ракет, які зруйнували електростанцію. Відновлення енергетичної інфраструктури країни має розпочатися зараз, щоб зупинити намагання путіна повністю знищити енергетичні потужності України», – переконаний президент та генеральний директор Holtec International.

Рекомендуем посмотреть:  Українці цьогоріч сплатили ₴12,9 мільйона добровільних внесків на пенсійне страхування

Як повідомлялося, співпраця Holtec International та Енергоатому має вагомий практичний результат — в Україні побудовано та введене в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), що дає можливість заощаджувати близько 200 млн дол. США щороку. Також це дозволило цілком відмовитись від вивезення відпрацьованого ядерного палива до росії.

Окрім цього, у листопаді 2023 року під час візиту Германа Галущенка до Вашингтона НАЕК «Енергоатом» та компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.

Також Енергоатом та Holtec International підписали Угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні.

Фото: Міненерго

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close