Економіка

Війна в Україні та погіршення відносин РФ із Заходом обмежили діяльність Газпрому – розвідка Британії

Війна в Україні та погіршення відносин РФ із Заходом обмежили діяльність Газпрому - розвідка Британії

Війна в Україні та погіршення відносин РФ із Заходом обмежили діяльність Газпрому – розвідка Британії

12.05.2024 12:35

Укрінформ

Російське вторгнення в Україну та погіршення відносин Росії із Заходом серйозно обмежили діяльність Газпрому.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у соцмережі X.

У зведенні йдеться, що російський газовий монополіст «Газпром» отримав найбільший річний збиток за останні 25 років. Торік прибутки Газпрому впали приблизно на 30%, що призвело до річного чистого збитку у розмірі близько 629 мільярдів рублів (6,9 мільйона доларів США).

«Російське вторгнення в Україну у 2022 році та подальше погіршення відносин Росії із Заходом серйозно обмежили діяльність Газпрому. Нездатність Газпрому повністю переорієнтувати свій експорт і відмовитися від залежності від європейських ринків, ймовірно, надалі обмежуватиме його прибутки щонайменше до 2030 року», – вважають експерти розвідки.

У британському оборонному відомстві зазначили, що хоча Газпром зміг переорієнтувати частину своєї торгівлі на альтернативні ринки, вони, ймовірно, становитимуть лише від 5% до 10% втрачених європейських продажів у 2023 році.

«Дуже ймовірно, що збільшення майбутніх продажів залежатиме від будівництва нових експортних інфраструктурних об’єктів, таких як газопровід «Сила Сибіру 2», – підкреслили аналітики.

В Міноборони Сполученого Королівства зазначили, що високе оподаткування прибутків Газпрому у 2022 та 2023 роках майже напевно зменшило здатність і стимули для компанії інвестувати в експансію на альтернативні ринки. У минулому році Газпром сплатив до російського бюджету приблизно 2,5 трильйона рублів (28 мільйонів доларів США), що становить близько 9% від загальних державних доходів.

Рекомендуем посмотреть:  Дружнє плече європейської енергосистеми: як це працює

«Російський уряд планує і надалі збільшувати податкове навантаження на Газпром у 2024 році, що, ймовірно, вплинуло на рішення компанії скоротити свої інвестиції на цей рік приблизно на 15%», – підсумували у розвідці.

Як повідомлялося, 3 травня російський газовий монополіст «Газпром» прозвітував про перші за 25 років збитки за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close