Війна

Стільки треба й ЗСУ: росіяни за понад рік “влили” більше мільйона людей на війну, – Дикий

В Україні мають розуміти, що існує два варіанти: успішна і ефективна мобілізація, або окупація.

Стільки треба й ЗСУ: росіяни за понад рік "влили" більше мільйона людей на війну, - ДикийУ;країні треба проводити термінову мобілізацію / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU

Російські загарбники за понад рік мобілізували більше мільйона людей на війну проти України.

Про це сказав військовий і політичний аналітик, ветеран АТО Євген Дикий в ефірі телеканалу “Прямий”. Він вважає, що вже згаяно більше року, бо мобілізацію в Україні не було проведено належним чином.

“Справа у тому, що необхідність саме великої мобілізації стала очевидною восени 2022 року, не пізніше”, – сказав Дикий.

Відео дня

На його думку, до вересня 2022 року залишався шанс, що першій хвилі українських добровольців та мобілізованих, які долучилися до війська навесні, вдасться розбити ту кількість росіян, які вторглися в Україну.

“Коли у вересні 2022 року Путін почав в Росії масову мобілізацію, навіть з цього неминуче, от безжально витікало, що й нас доведеться це робити”, – наголосив Дикий.

Він вважає, що можна воювати значно меншою кількістю людей проти ворога тоді, коли є “буквально космічна технологічна перевага”. Втім, за його словами, з технологічної точки зору, Україна і Росія воюють “в одній ваговій категорії”.

“З цього неминуче витікає, що й кількість бійців має бути співставною. І це, до речі, відповідь усім тим, хто задає питання, а чому саме пів мільйона, звідки взята цифра? Хай обґрунтують… Відкриваєш інтернет, набираєш “мобілізація в Росії” і отримуєш дві цифри: 450 тисяч – це перша хвиля мобілізації восени 2022 року, і 500 тисяч – це набрано по такій повільній, повзучій мобілізації впродовж усього 2023 року. Тобто, загалом, за рік і три місяці, сумарно Російська Федерація поповнила свою армію десь приблизно на 950 тисяч особового складу”, – наголосив Дикий.

Рекомендуем посмотреть:  Росіяни атакують Харків "Шахедами", пролунали вибухи

Також він сказав, що ці цифри не враховують бойовиків приватної військової кампанії “Вагнер”, які становлять додаткові 100 тисяч людей.

“Отже, за рік і три місяці Російська Федерація додала, влила у цю війну проти нас понад мільйон особового складу. От вам і відповідь: півмільйона – це те, насправді, що треба було набрати прямо зараз на весні. А не загальна потреба. Загальна потреба – від мільйона плюс”, – сказав Дикий і висловив переконання, що в Україні є людський ресурс.

Він вважає, що в Україні мобілізаційний резерв становить 3-4 мільйона людей.

“Ми впираємося у те, що затягується час”, – сказав Дикий.

На його переконання, діалог про потребу мобілізації в Україні треба було починати не пізніше жовтня 2022 року, бо тоді був запас часу, аби опрацювати усі деталі і поступово набирати людей впродовж 2023 року.

“Ми таки догрались… Ми дочекались до того, що почали власне відступати з окремих позицій, тому що їх нема кому тримати. І коли це почалось, залишення позицій, бо просто їх немає кому боронити, тоді восени 2023 року ми заговорили, що не вистачає людей… І ми досі про це говоримо, коли ми визнали проблему”, – сказав Дикий.

Як наголосив військовий аналітик, для того, аби армія була спроможна захистити Україну від “чечена, бурята та фсбшника”, у ній має бути достатня кількість бійців.

Рекомендуем посмотреть:  ISW: Україна може зіткнутись з дефіцитом боєприпасів для ППО вже наступного місяця

“І це ми, отой самий тил, яка ця армія захищає, ми маємо до армії делегувати достатню кількість бійців… Питання мобілізації – це на 100% відповідальність цивільної влади, і не тільки влади, а й тилового суспільства”, – висловив думку Дикий.

Він підкреслив, що якщо в Україні толерується ухилянство і вважається, що мобілізація не є популярною справою, тим самим популярною робиться окупація.

“По факту ми обираємо тільки між двома опціями: в нас або успішна мобілізація – успішна, ефективна і своєчасна, або окупація”, – наголосив Дикий.

Мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, 30 січня 2024 року Кабмін передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію, який накладає нові обмеження на ухилянтів. 

Документ пропонує зниження мобілізаційного віку до 25 років з 27, визначає чіткий термін служби на період воєнного стану, надає щорічну основну відпустку терміном не менше 15 календарних днів, а добровольці можуть отримати відстрочку на два місяці для вирішення особистих питань і підготовку до мобілізації.

Водночас у законопроекті передбачено, що повістки приходитимуть до Електронного кабінету призовника. Уразі прийняття нової версії законопроекту про мобілізацію, українці матимуть 60 днів, щоб внести свої дані.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close