Новини Києва

Битва за Авдіївку: екс-командир роти “Айдару” назвав співвідношення сил і втрат

В Авдіївці, як і на інших ділянках фронту, суттєво відчувається нестача снарядів, каже Дикий.

Битва за Авдіївку: екс-командир роти "Айдару" назвав співвідношення сил і втратЄвген Дикий розповів про співвідношення сил під Авдіївкою / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Співвідношення сил на Авдіївській ділянці фронту наразі становить 1 до 20. Попри таку перевагу, російські окупаційні війська зазнають рекордних втрат. 

“На одного нашого захисника – 20 орків. Ідуть саме на мʼясні штурми, в “бахмутському” стилі. Співвідношення втрат перевершило всі рекорди цієї війни. Якщо в Бахмуті було співвідношення втрат десь 1:7–1:8 на нашу користь, то в Авдіївці ще в грудні було 1:10, наразі – 1:12. За кожного нашого захисника лягає 12 орків. В цьому сенсі, як це не страшно казати, бої за Авдіївку для нас однозначно є вигідними. Там перемелюється дуже значна кількість росіян”, – пояснив в ефірі Апостроф TV військовий аналітик, ветеран АТО, колишній командир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Він додав, що українські захисники виконують “фантастично важку роботу”, але роблять це ефективно, про що свідчать ворожі втрати. 

Відео дня

“Але згадаємо, що співвідношення сил на ділянці – 1:20. За кожного загиблого нашого лягає 12 орків, але ж 8 проходять далі”, – наголосив Дикий. 

Одна з причин цього – дефіцит снарядів. Проте така ситуація спостерігається по всьому фронту, оскільки снаряди “не завезло не наше командування, а, на жаль, не завезли союзники”, пояснив ветеран АТО. За словами Дикого, в Авдіївці ситуація вже доволі критична – бракує і снарядів, і 122-мм мін. 

Рекомендуем посмотреть:  Ситуація на Півдні: Гуменюк розповіла, що змінилось на фронті та в діях ворога

“Таким чином, навіть це співвідношення 1:12, та кількість орків, яких наші кладуть, – це значною мірою саме в ближньому бою”, – констатував він.

Ситуація в районі Авдіївки

За даними Генштабу ЗСУ, протягом доби 27 січня, на Авдіївському напрямку було відбито 20 ворожих атак, тоді як по всьому фронту зафіксували 64 бойових зіткнення з противником. 

В районі Авдіївки окупаційні війська тиснуть на українські Сили оборони з повітря, атакують піхотою на землі та випробовують способи проникнення на позиції ЗСУ через інженерні споруди з-під землі. Про це розповів військовий зі 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Сергій Волков. За його словами, ситуація доволі критична, але українські захисники тримають оборону міста. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close