Новини Києва

Британія хоче використовувати китайські деталі в БПЛА для України, – Defence One

Як пишуть експерти, на практиці різниця у вартості китайських і західних деталей орієнтовно становить до 10 разів.

Британія хоче використовувати китайські деталі в БПЛА для України, - Defence OneБританія планує використовувати китайські деталі в БПЛА для України / фото t.me/ministry_of_defense_ua

Велика Британія розглядає ідею використання китайських деталей для безпілотників, які планує поставити в Україну, з метою збільшення кількості поставок.

Як пише Defence One, посилаючись на британського чиновника, вибір Британії обумовлений вимогами України, яка віддає перевагу тактично корисному обладнанню, а не менш ефективним і дорогим західним продуктам.

При цьому готовність Великої Британії купувати деталі у Китаю контрастує з політикою США, які обмежують свої поставки безпілотників західними, в основному американськими, системами з “білого списку” Пентагону.

Відео дня

Однак, як зазначає видання, щонайменше частина з цих безпілотників погано протистоять російським засобам РЕБ. І хоча багато китайських безпілотників, закуплених Україною на комерційній основі, також регулярно збиваються росіянами, але водночас американські безпілотники коштують у три-п’ять разів дорожче, ніж аналогічні китайські моделі.

“Я б не хотів платити вдесятеро більше за неякісний товар тільки тому, що в ньому немає китайських компонентів”, – сказав британський чиновник.

Але при цьому Велика Британія все одно не хоче безпосередньо закуповувати що-небудь у Китаї, тому, за словами чиновника, гроші будуть спрямовані безпосередньо українським виробникам БПЛА. Однак Лондон все ж може не обмежитися тільки передачею коштів, а зробити внесок у тих галузях, де він може надати більш досконале обладнання: зв’язок і програмне забезпечення.

Рекомендуем посмотреть:  Архiтектурний конкурс з вiдновлення музею Романа Шухевича продовжили — Будівельний портал ПрофіДОМ

Як пише Defence Express, на практиці різниця у вартості китайських і західних деталей орієнтовно становить до 10 разів.

“І це про, винятково умовно, півмільйона FPV-дронів чи лише 50 тисяч. Саме тому рішення використовувати китайські деталі у виробництві справді є ключовим, бо зрештою FPV-дрони ефективні лише тоді, коли вони дешеві, а не коштують, як ракета до ПТРК”, – зазначають експерти.

Але рішення західних оборонних відомств не використовувати китайські комплектуючі, з одного боку, цілком зрозуміле, бо немає ані гарантії їхньої якості, ані стабільності постачань, а окремо для США до того ж – це закачування замовленнями та грішми суперника, зазначають експерти.

“Таким чином, рішення Великої Британії піти більш прагматичним шляхом щодо FPV-дронів для України, з одного боку, є максимально позитивним. Бо це означає більше дронів для Збройних Сил. Але з іншого боку демонструє, що ситуація, коли Китай став “світовою фабрикою”, а західний світ навпаки скоротив промисловість, не найкращий сценарій”, – підкреслюють у Defence Express.

Британія озброїть Україну дронами

У лютому повідомлялося, що Британія спільно з Латвією надасть Україні тисячі БПЛА загальною вартістю 200 мільйонів фунтів стерлінгів.

А в березні Велика Британія анонсувала другий пакет із понад 10 тисячами дронів загальною вартістю 125 млн фунтів.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close