Новини Києва

“Ефективні в умілих руках”: Україна знищує ракети системами ППО, від яких відмовились США

Американці зняли з експлуатації ці системи ще два десятиліття тому.

"Ефективні в умілих руках": Україна знищує ракети системами ППО, від яких відмовились СШАHawk захищає небо над Україною / Фото: U.S. Army Photo

Українці використовують систему протиповітряної оборони американського виробництва, яку США зняли з експлуатації більше двох десятиліть тому, щоб успішно збивати російські крилаті ракети.

Як повідомляє Business Insider, йдеться про MIM-23 Hawk – систему “земля-повітря” середньої дальності, яка вперше була використана в 1960-х роках і довгий час вважалася застарілою. Військові віддавали перевагу більш портативним системам, але зброя знайшла нове життя в Україні, довівши, що після багатьох років вона все ще є корисним інструментом.

Український військовий, який керує системою Hawk, сказав, що хоч це і не нова зброя, вона “ефективна в умілих руках”. На його рахунку понад два десятки вдалих пострілів, у тому числі російські крилаті ракети Х-59 і ударні безпілотники “Шахед” іранського виробництва.

Відео дня

Солдат Олександр сказав, що дрони Shahed найбільше дратують, оскільки вони літають дуже повільно, тому боротися з ними протягом тривалого часу втомливо.

“Працювати з ракетами набагато легше, навіть коли вони націлені на вас. Було трохи незручно, коли три ракети Х-59, постійно змінюючи висоту, летіли прямо на нас. Але всі цілі були виявлені і знищені одна за одною”, – сказав він.

“Головний секрет навіть не в зброї, якою ми працюємо, а в синхронній і злагодженій роботі підрозділу. Ми чудово розуміємо ризики та наслідки, якщо не будемо чути або ігнорувати один одного”, – сказав він.

Рекомендуем посмотреть:  В "Хортиці" розповіли про плани окупантів для наступних штурмів

Система Hawk була розгорнута по всьому світу протягом чотирьох десятиліть її служби в армії США. Вона брала участь у боях на Близькому Сході. Однак у 1990-х роках, після закінчення холодної війни, повітряна загроза американським силам змінилася. Hawk було знято з експлуатації та замінено іншими системами , такими як FIM-92 Stinger і Avenger. Небо також прикривали MIM-104 Patriot.

Хоча США більше не використовують Hawk, кілька країн все ще їх експлуатують, як і його численні варіанти, включно з Іспанією, яка вперше надіслала Україні кілька пускових установок у жовтні 2022 року. З того часу адміністрація Байдена пожертвувала невизначену кількість систем і боєприпасів Hawk Києву та взяла на себе зобов’язання закуповувати більше для країни в довгостроковій перспективі.

Українські офіційні особи регулярно тиснуть на США та їхніх союзників по НАТО щодо збільшення можливостей протиповітряної оборони для боротьби з російською загрозою. Попри те, що Hawk є застарілою системою, він все ще допомагає закривати важливі прогалини в небі.

Hawk – не єдина зброя епохи 1960-х, яка досягла успіху в Україні. Гармати “Гепард” німецького виробництва також виявилися дуже ефективними для збиття російських безпілотників і крилатих ракет на малих висотах.

ППО для України – останні новини

Як писав УНІАН, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає системи ППО та ракети до них. Їх нададуть США та ще вісім країн Європи.

Рекомендуем посмотреть:  Американські експерти знайшли у Південній Кореї мільйони 105-мм снарядів для України

“Міжнародні партнери почули нас. Ми змогли переконати їх, що посилення ППО України – це найперший пріоритет. У підсумку маємо конкретні результати роботи як президента, так і всієї української команди за останній час”, – зауважив прем’єр.

Також західні аналітики з’ясували, скільки ракет до систем ППО могла отримати Україна з 2022 року. Серед такої зброї є різні типи ракет, а саме PAC-2 до ЗРК Patriot, Aster 30 до SAMP/T та інші. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close