Новини Києва

Мобілізація в Україні: чи можуть виїхати за кордон обмежено придатні українці

Цій категорії військовозобов’язаних необхідно повторно пройти ВЛК для визначення ступеня їхньої придатності.

Мобілізація в Україні: чи можуть виїхати за кордон обмежено придатні українціЧи можуть перетнути кордон обмежено придатні / ДПСУ

Виїзд українців за кордон обмежено через мобілізацію та воєнний стан. Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, чи може перетнути кордон обмежено придатний у воєнний час.

Як нагадали юристи, перетин кордону під час воєнного стану регулює Постанова Кабміну від 27 січня 1995 р. № 57. Відповідно до норм законодавства, виїзд дозволено особам, які визнані непридатними до військової служби та виключені з військового обліку на підставі рішення військово-лікарської комісії.

Військовозобов’язані, які за рішенням ВЛК визнані обмежено придатними у воєнний час, не можуть перетинати державний кордон під час дії воєнного стану. 

Відео дня

З 4 травня цього року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, який скасовує статус “обмежено придатний”. Відтак, військовозобов’язані, які визнані раніше обмежено придатними, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців з метою визначення придатності до військової служби.

Водночас адвокати наголосили, що скасування статусу “обмежено придатний” не означає автоматичного присвоєння іншого ступеня придатності. Таке рішення прийматимуть за підсумками ВЛК. Повторна військово-лікарська комісія може визнати обмежено придатних військовозобов’язаних або непридатними з виключенням з військового обліку, або придатними.

Якщо після повторного медичного огляду особа буде визнана непридатним до військової служби за станом здоров’я та виключеною з військового обліку, то в цьому випадку вона зможе виїхати за кордон.  

Рекомендуем посмотреть:  Дві ракети в одне місце з різницею в хвилини: експерт розкрив геноцидну тактику росіян

Мобілізація в Україні: основні новини

Раніше Демченко заявив, що військовозобов’язані чоловіки з посвідкою на проживання в інших країнах не можуть перетнути кордон задля виїзду з України. Вони виключені з переліку осіб, які підлягають зняттю з військового обліку, і натомість відповідною постановою уряду їх зобов’язують стати на військовий облік.

Як повідомляли у Міноборони, військовозобов’язаним українцям за кордоном, які оновили свої облікові дані в “Резерв+” і мають статус “у розшуку”, треба повернутися в Україну й особисто прийти в ТЦК. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close