Новини Києва

“Небесні джипи”: чим особливі британські дрони ULTRA, якими вже рік користуються ЗСУ

Відомо, що такі безпілотники є вантажними.

"Небесні джипи": чим особливі британські дрони ULTRA, якими вже рік користуються ЗСУВигляд дрона Uncrewed Low Cost Transport (ULTRA) / фото компанія Windracers

Українська армія має на озброєнні безпілотні літальні апарати від британської компанії Windracers and Distributed Avionics, тобто дрони Uncrewed Low Cost Transport або ж ULTRA, які отримала Україна у 2023 році. Гендиректор компанії Саймон Мудерак тоді не назвав конкретну кількість поставлених літаків, проте за даними видання Janes, закупівля цих БпЛА для ЗСУ здійснювалося у межах програми на 325 млн фунтів стерлінгів, пише Defense Express. 

Розробник називає цей дрон “небесним джипом”, у Windracers and Distributed Avionics наголошують, що БпЛА було розроблено “у відповідь на потребу в новому типу вантажних дронів”, щоб був би надійним та економічно ефективним, а також надавав військовим можливість ефективно доставляти вантажі у “своєчасні терміни”. 

Крім того, виробник зауважив, що безпілотник ULTRA може літати автономно, під час польоту управління відбувається завдяки автопілоту Masterless, який розробила дочірня компанія Distributed Avionics.

Відео дня"Небесні джипи": чим особливі британські дрони ULTRA, якими вже рік користуються ЗСУВигляд дронів Uncrewed Low Cost Transport (ULTRA) / фото компанія Windracers

“Максимальна злітна вага дрона становить 450 кг, з них маса вантажів, які може перевозити ULTRA – 100 кг. Відзначається, що дрон може долати доволі значну відстань у 1000 км. Швидкість безпілотника задекларована на рівні 135 км/год, а час перебування у повітрі становить понад 12 годин”, – додали у матеріалі. 

Зброя для України – останні новини

Рекомендуем посмотреть:  Роберто Каваллі помер: деталі кінця ікони італійської моди

Раніше аналітик Defense Express Сергій Згурець заявив, що перші винищувачі F-16 можуть надійти вже наступного місяця.

“Бельгія нарешті оголосила кількість літаків F-16, які передадуть Україні. Якщо ще враховувати обіцянки Нідерландів, Данії і Норвегії, то загалом Україні має бути передано 85 літаків F-16. Звісно, 30 літаків з Бельгії – значна частина потенційного арсеналу. Як відомо, перші літаки будуть передані цього року. Не виключено, що з огляду на різні політичні і військові заяви, перші літаки з Бельгії можуть з’явитися в Україні вже наступного місяця”, – додав експерт.

Також повідомлялось, що Швеція передасть Україні літак AWACS. Відомо, що мати власні літаки радіолокаційного дозору Збройні сили мріяли з часів отримання Україною Незалежності. 

“‎Швеція передає Україні літак радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, тим самим посиливши можливості протиповітряної оборони України “‎, – йдеться у заяві уряду країни. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close