Новини Києва

Оголосили архiтектурний конкурс на вiдновлення Музею Шухевича — Будівельний портал ПрофіДОМ

Оголосили архiтектурний конкурс на вiдновлення Музею Шухевича — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Львовi оголосили Всеукраїнський вiдкритий архiтектурний конкурс на проєктну пропозицiю з вiдновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який був зруйнований внаслiдок росiйського обстрiлу в нiч на 1 сiчня. Мета конкурсу – пошук найкращого проєктного рiшення вiдновлення музею, а також розвитку прилеглої територiї iз формуванням нового рекреацiйно-меморiального простору iменi Романа Шухевича. Зареєструватися на участь у конкурсi можна до 25 березня.

За словами головного архiтектора Львова Антона Коломєйцева, завдяки конкурсу вдасться опрацювати усi можливi варiанти вiдновлення музею Романа Шухевича, зокрема  з додаванням нових об’ємiв, розширенням можливої експозицiї та впровадженням iнклюзивностi.
“Ми хочемо подивитися загалом на ареал цього музею для того, щоб територiю, яка знаходиться навпроти, де встановлено пам’ятник Романовi Шухевичу, опрацювати з точки зору ландшафтiв, залучити простiр, де знаходиться став, щоб ми могли сформувати невеличкий сквер пам’ятi Романа Шухевича. Фактично в таких ландшафтних просторах можна вiдображати пам’ять про iсторичнi подiї, можна говорити про етапи життя генерала-хорунжого. Ми також зiбрали всю можливу документацiю щодо музею, експозицiю, як вона виглядала, важливi елементи, в тому числi криївку, яку ми хочемо вiдтворити в оригiнальному виглядi. Ми хочемо максимально автентики тут зберегти. Зокрема для цього вiдповiднi комунальнi пiдприємства зберегли автентичну цеглу, яку вдалося неушкодженою забрати з мiсця обстрiлу. Тож всi вцiлiлi елементи будуть використанi. Ми розумiємо, що це мiсце важливе не лише як архiтектурна пам’ятка, а й як пам’ятка iсторiї, де вiдбувалися важливi iсторичнi подiї. Тому це мiсце має залишатися вiдображенням важливих iсторичних подiй, автентики. Водночас ми маємо сучасними засобами забезпечити iнклюзивнiсть простору, маємо дати можливiсть людям на крiслах колiсних побачити експозицiєю, а також забезпечити належне для музею функцiонування систем вентиляцiї та кондицiонування. Для цього нам потрiбно буде опрацювати всю варiативнiсть формування сучасного музею в об’ємах тiєї невеличкої вiлли, якою вона була до ворожої атаки”, – розповiв Антон Коломєйцев.
Як уточнила заступниця мiського голови Львова з гуманiтарних питань Iрина Кулинич, на мiсцi вже практично завершились демонтажнi роботи. Усе, що можна було передати музею на зберiгання, мiсто передало. Йдеться, зокрема, про сходи та фортепiано.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, зареєструватися на конкурс можна з 5 березня i до 17:00 години 25 березня. Подати конкурсний проєкт можна до 17:00 години 6 травня. В травнi засiдатиме журi, яке оцiнюватиме проєкти та визначить переможцiв конкурсу.

Рекомендуем посмотреть:  Ллойд Остін повернувся до роботи в Пентагоні після хвороби, - Bloomberg

Прочитано 11 разів

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close