Новини Києва

Польща планує виявляти російські ракети з пожежних та мобільних веж

Рішення для захисту від російських крилатих ракет вже винесено на розгляд польського парламенту, проєкт отримав назву “Павутина”.

Польща планує виявляти російські ракети з пожежних та мобільних вежУ Польщі планують створити мережу спостережних постів  / Informator.media

У Польщі після кількох епізодів із порушенням ворожими ракетами повітряного простору країни почали здійснювати дієві кроки щодо унеможливлення такої ситуації. Для цього до польського Сейму внесено законопроєкт, який має на меті створення мережі зі спостережних постів. Проєкт отримав назву “Павутина” та передбачає активне використання вже наявної інфраструктури, пише польське видання Defense24.

Ідея полягає у використанні веж цивільного призначення, в першу чергу пожежних, а також веж мобільного зв’язку.

Зокрема, у Польських лісах понад 700 постів пожежної сигналізації. Вони розташовані по всій країні, мають середню висоту у 35 метрів та дозволяють вести огляд на 10-15 км. 40% таких веж вже автоматизовані та мають камери для комп’ютерного моніторингу, інша частина передбачає розміщення людей, що мають вести візуальний моніторинг.

Відео дня

Крім того, планується використати значно краще розгалужену систему веж мобільного зв’язку зі встановленням сенсорів. За надання своєї інфраструктури, зокрема доступу до камер або самих веж для встановлення там систем виявлення, або виконання ролі спостерігача планується виплачувати грошове заохочення.

На думку розробників законопроекту, таке рішення забезпечить повне покриття всієї країни системою оповіщення та дозволить краще працювати як зенітним силам, так і цивільній обороні – наприклад, оповіщаючи населення.

Рекомендуем посмотреть:  Проєкт школи майбутнього оберуть на мiжнародному архiтектурному конкурсi — Будівельний портал ПрофіДОМ

Як зазначає  Defense Express, скоріш за все, у Польщі не стануть ігнорувати український досвід й також встановлять на вежі акустичні сенсори, адже ухил лише на візуальний пошук може бути обмежений банальним часом доби та погодою.

Крім того, зазначають експерти, поляки вирішили використати досвід України із додатком “єППО”, коли кожна людина може сигналізувати про рух літальних апаратів. Однак у Польщі розглядається варіант з його використанням не всіма охочими, а лише особами, які пройдуть відповідний вишкіл.

Російські ракети над Польщею

24 березня російські окупанти вчергове завдали масованого удару по Україні. Зокрема, загарбники били по Львівщині. Одна з ворожих ракет під час атаки залетіла на територію Польщі, де пробула понад півхвилини та “повернулася” в Україну.

Через інцидент було піднято польську авіацію. У Міноборони Польщі згодом заявили, що якби російська ракета залетіла далі, вглиб країни, її б встигли збити.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close