Новини Києва

Ви про це навіть не підозрюєте: 10 звичок, які вбивають вашу продуктивність

Памʼятайте, що ваше здоров’я безпосередньо впливає на рівень продуктивності.

Ви про це навіть не підозрюєте: 10 звичок, які вбивають вашу продуктивністьНазвано топ звичок, які вбивають вашу продуктивність / фото ua.depositphotos.com

Існує різкий контраст між тим, щоб бути зайнятим та бути продуктивним. І деякі маленькі звички, на які ми навіть не звертаємо уваги, вбивають нашу продуктивність.

Ці звички могли настільки вкоренитися в нашому повсякденному житті, що ми навіть не усвідомлюємо, що вони заважають нам повністю реалізувати свій потенціал. Hackspirit пише про десять звичок, які потайки вбивають вашу продуктивність.

1. Багатозадачність

Відео дня

Ми всі через це проходили. Жонглюючи кількома завданнями одночасно, ми думаємо, що економимо час і встигаємо більше. Але це міф.

Насправді багатозадачність – це тихий вбивця продуктивності. Дослідження показали, що наш мозок не пристосований до виконання кількох завдань одночасно. Замість цього ми розпорошуємо свою увагу, що призводить до помилок і зниження ефективності.

2. Не робити перерв

Дослідження показують, що наш мозок не пристосований до безперервної роботи годинами поспіль. Йому потрібні перерви, щоб перезарядитися і освіжитися.

Тому варто планувати короткі перерви протягом дня. Швидка прогулянка навколо кварталу, чашка чаю або просто кілька хвилин глибокого дихання – це суттєво покращить вашу продуктивність.

3. Нехтування своїм здоров’ям

Ваше здоров’я безпосередньо впливає на рівень продуктивності. Коли ми не дбаємо про своє тіло, наша працездатність страждає. Погане харчування, відсутність фізичних вправ і недостатній сон можуть призвести до зниження концентрації уваги, занепаду сил і загального зниження продуктивності.

Чи знали ви, що навіть легке зневоднення може погіршити низку психічних функцій, включаючи концентрацію уваги та пильність? Переконайтеся, що ви п’єте достатньо води, регулярно робите фізичні вправи і приділяєте увагу повноцінному нічному сну. 

Рекомендуем посмотреть:  Ракети, якими обстрілюють Україну, випробовують на казахах, – ЗМІ

4. Перфекціонізм

Прагнення до досконалості похвальне, але перфекціонізм насправді може перешкоджати вашій продуктивності.

Коли ви прагнете досконалості, ви витрачаєте надмірний час на виконання завдань, зациклюючись на кожній дрібниці. Це означає, що у вас залишається менше часу на інші завдання, і це може призвести до прокрастинації та непотрібного стресу.

5. Відсутність чітких цілей

Цілі дають вам напрямок і призначення. Вони допомагають вам зосередити свою енергію на тому, що дійсно має значення, і служать мірилом вашого прогресу.

Але ваші цілі повинні бути сформовані за принципом SMART – вони мають бути  конкретними, вимірюваними, досяжними, актуальними і обмеженими в часі. Нечіткі або нереалістичні цілі можуть призвести до розчарування та марних зусиль.

6. Ігнорування часу для себе 

У нашому швидкоплинному світі легко забути про важливість часу для себе. Ми часто ставимо на перше місце все інше – роботу, сім’ю, соціальні зобов’язання – над власним благополуччям.

Але ось правда: нехтування турботою про себе – це вірний спосіб саботувати свою продуктивність. Коли ми не дбаємо про себе, страждає як фізичне, так і психічне здоров’я, що, в свою чергу, впливає на нашу здатність працювати з максимальною віддачею.

Переконайтеся, що ви щодня виділяєте час для догляду за собою. Чи то читання книги, чи то прийняття ванни, чи то просто спокійне сидіння з чашкою чаю – ці моменти спокою допоможуть підвищити продуктивність.

Рекомендуем посмотреть:  Екс-радник Трампа сказав, як США відповісти на наступ Росії

7. Небажання делегувати

Делегування – це ключова навичка для продуктивності. Йдеться про визнання того, що вам не потрібно робити все самому. Делегуючи завдання, які можуть виконати інші, ви звільняєте час, щоб зосередитися на завданнях, які можете виконати тільки ви.

8. Завжди бути “на зв’язку”

У цифрову епоху легко подумати, що постійне перебування на зв’язку – перевірка електронної пошти кожні кілька хвилин, миттєва відповідь на повідомлення – підвищує продуктивність. Насправді все зовсім навпаки.

Реальність така, що це може призвести до інформаційного перевантаження та відволікання, що заважає сконцентруватися на виконанні завдання. Це також розмиває межі між робочим та особистим часом, що призводить до вигорання.

9. Нехтування плануванням

Без належного плану ви можете легко загубитися в морі завдань і в кінцевому підсумку відчути себе перевантаженим. Це може призвести до прокрастинації, стресу і, зрештою, до зниження продуктивності.

Заздалегідь спланувавши свій день, ви зможете залишатися організованими та зосередженими. Планування дозволяє визначити пріоритетність завдань, ефективно управляти своїм часом, уникати поспіху і стресу, намагаючись встигнути виконати завдання в останню хвилину.

10. Відмова від навчання та розвитку

У світі, що постійно змінюється, стояти на місці – це найшвидший спосіб відстати. Постійне навчання та розвиток – ключ до збереження продуктивності. Нові навички, знання та перспективи можуть привести до більш ефективних способів ведення справ і відкрити двері до нових можливостей.

Продуктивність – це не пункт призначення, це подорож. Вона вимагає постійних зусиль, навчання та адаптації. Залишайтеся допитливими, продовжуйте вчитися і розвивайтеся. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close