Новини Києва

Від пілотів до захисту: авіаексперт сказав, які чинники впливають на передачу F-16 Україні

Зокрема, важливим моментом є підготовка людей, які займатимуться обслуговуванням цих літаків.

Від пілотів до захисту: авіаексперт сказав, які чинники впливають на передачу F-16 УкраїніКостянтин Криволап назвав чинники, що впливають на передачу винищувачів F-16 Україні/ фото Getty Images

Авіаційний експерт Костянтин Криволап розповів, які чинники впливають на процес передачі Україні багатоцільових винищувачів F-16.

“Як мінімум, є три або навіть чотири країни, які здатні найближчим часом поставити умовно по 6 літаків. За нашими стандартами це дві ескадрильї, за НАТОвськими – 1,5 ескадрильї. Другий момент – скільки наших пілотів уже готові літати на цих літаках. Зазвичай використовується коефіцієнт 1,5. Береться кількість літаків, множиться на цей коефіцієнт, і виходить кількість льотчиків, яка необхідна. Виходить, що на 24 літаки треба 36 льотчиків, у нас виходить менше, на жаль”, – наголосив він в інтервʼю УНІАН.

Крім того, ці літаки треба обслуговувати. За словами Криволапа, на 1 годину польоту F-16 необхідно 16 годин його обслуговування після польоту.

Відео дня

“Це не ремонти, не регламенти, а просто подивитися, чи все там гаразд. І в ці 16 годин цим мають займатися люди, які розуміють, що вони будуть робити. Це не ходити навколо літака, не перекури, не анекдоти – це реальна робота на 16 годин”, – зауважив він.

Для того, щоб підготувати людей, які знатимуть, куди їм дивитися, як усувати неполадки, треба значно більше часу, ніж на підготовку пілотів, додав Криволап. 

“У льотчиків відпрацьовуються нейро-фізіологічні реакції – повний автоматизм, коли думати шкідливо. Вони мають, як то кажуть, на автопілоті діяти, бо думати там нема коли. А технарям треба думати, розбиратися. Усі мануали написані не простою розмовною чи навіть літературною і технічною англійською, а дуже специфічною англійською, в якій є купа скорочень. Для того, щоб обслуговувати такі складні системи, як літак, тобі треба автоматично розуміти, що це за скорочення, які там є тонкощі, і що треба робити”, – пояснив фахівець.

Рекомендуем посмотреть:  "Листа не буде": як світ реагує на вибори в Росії

Третій аспект полягає безпосередньо в інфраструктурі – аеродромах. Цей фактор ділиться на ще два аспекти, і один із них – аеродромне обладнання.

“Стрем’янки, підйомники, якісь спринцівки, шприци для закачування олії тощо – це все має бути в тебе під рукою. Далі. Літаки будуть розміщені на кількох аеродромах. Тобто все це обладнання має бути в тебе на всіх аеродромах. Відповідно, там мають бути люди, які будуть “командувати” цими шприцами”, – продовжив Криволап.

Другий інфраструктурний аспект, за словами експерта, полягає в тому, де літаки ховати, як їх захищати. Він нагадав, що спікер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш говорив, що будуються підземні сховища.

“Їх треба побудувати так, щоб бронебійними ракетами літак не можна було дістати. Крім того, все одно треба робити досить надійну систему ППО на цих аеродромах насамперед від балістики. Скільки необхідно комплексів Patriot або SAMP/T, щоб захистити ці аеродроми?!” – каже Криволап. 

Останній аспект полягає в модифікації цих літаків – зокрема, чи стоять там сучасні радари.

“У бельгійських і норвезьких стоять досить старі радари, тому що в них дуже добре працює зв’язка з AWACS – літаками дальньої радіолокаційної розвідки. Тоді слабенький радар значення не має. У нас теоретично можлива підтримка з боку американських AWACS, але вони все одно будуть не дуже близько до нас. Вони не дадуть необхідної точності для тих самих систем наведення F-16, тих самих ракет. Тобто без хороших радарів і відповідних ракет F-16 буде протипоказано наближатися до лінії бойового зіткнення”, – наголосив Костянтин Криволап.

Рекомендуем посмотреть:  Яка мрія РФ, і де очікувати на удари ворога: полковник ЗСУ назвав загрози

Авіаексперт зазначив, що не випадково зараз дуже багато ATACMS використовуються для того, щоб вражати насамперед засоби ППО. 

“Якщо подивитися, то концентрація зусиль ГУР і СБУ зараз здебільшого на НПЗ і радарах. Це зачистка і підготовка до передачі F-16. Це вселяє надію, що після Великодня і значно раніше Нового року справді з’являться F-16”, – констатував він.

F-16 для України: останні новини 

Поставлені Україні в майбутньому винищувачі F-16 зможуть використовувати новітні французькі високоточні авіаційні бомби AASM Hammer. Депутат французького парламенту, голова комісії з питань оборони та збройних сил Томас Гасіллу заявив, що проводиться робота з адаптації бомб до цих літаків. 

Водночас речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що після того, як F-16 надійдуть в Україну, перший їх бойовий виліт залежатиме від оперативної обстановки. При цьому він наголосив, що ще готується наша інфраструктура, щоб прийняти ці літаки, поставити їх на правильне обслуговування. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close