Новини Києва

Як отримати білий квиток: особливості, нюанси, процедура оформлення

Чи можна купити білий квиток на законних підставах та чи вийде з ним виїхати за кордон – дізнайтесь у матеріалі УНІАН.

Як отримати білий квиток: особливості, нюанси, процедура оформленняКому дають білий квиток – Україна призиває не всіх / фото УНІАН

“Білий” квиток – документ, який видає призовнику військово-лікарська комісія. Навіть під час мобілізації він звільняє чоловіка від служби в армії. УНІАН розповідає, чи допоможе білий квиток у воєнний час уникнути призову і чому чоловіки з таким документом все одно потрапляють під призов.

 • Що означає білий квиток в Україні – особливості
 • Білий квиток у воєнний час – куди можуть і не можуть призвати
 • Чи можна купити білий квиток і як він виглядає

Раніше ми говорили про те, хто не військовозобов’язаний в Україні та кого не можуть призвати в воєнний час.

Що означає білий квиток в Україні – особливості

“Білий” квиток – це розмовна форма назви документа, який видається військовими лікарями під час медичної комісії. У ньому зазначено, що чоловік не придатний до служби в армії за станом здоров’я або інших причин. Всього існує три категорії “білого” квитка:

Відео дня

 • “обмежено придатний до військової служби”;
 • “непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час”;
 • “непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

Нюанс полягає в тому, що у воєнний час чоловіки, які потрапили під першу і другу категорію, можуть бути призвані в армію для служби в тилу. Тільки ті, хто отримав третю категорію, звільняються від військових обов’язків повністю.

Рекомендуем посмотреть:  Reuters: Країни G7 підтримають ініціативу ЄС щодо використання заморожених активів РФ

Раньше УНІАН поспілкувався з адвокатом і з’ясував докладніше, як дізнатися свою категорію і які захворювання вплинуть на рішення комісії.

Білий квиток у воєнний час – куди можуть і не можуть призвати

Відповідно до “Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України”, затверджене Міністерством оборони України, чоловіки, які потрапляють під категорії “обмежено придатний до військової служби” і “непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час” можуть нести службу в таких підрозділах:

 • частинах забезпечення;
 • військових комісаріатах, установах, організаціях;
 • навчальних закладах.

Незважаючи на те, що представників сильної статі з “білим” квитком дійсно можуть призвати в армію, в десантно-штурмові війська, морпіхи і плавсклад їх не візьмуть.

При цьому, виїжджати за кордон можуть тільки чоловіки, що потрапляють під третю категорію “непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

Чи можна купити білий квиток і як він виглядає

Як ми вже казали, “білий” квиток в Україні – це загальна назва позначки про те, що чоловік не придатний до служби в армії. Назва з’явилася не просто так – в СРСР такі “квитки” дійсно видавалися, але з направленням не у військові частини, а в тил. І були вони білого кольору, на відміну від тих, в яких стояла позначка “придатний” – той документ мав червоний відтінок.

Рекомендуем посмотреть:  Ворог обстріляв Донеччину: багато поранених

Законно купити “білий” квиток в Україні не можна – з початку війни СБУ викрило безліч військових медиків, які продавали подібні документи призовникам. Купівля “білого” квитка карається за законом, тому ми настійно не рекомендуємо його порушувати.

Вас також можуть зацікавити новини:

 • Мобілізація в Україні: чи потрібно переселенцям ставати на облік у військкоматі
 • Мобілізація в Україні: експерт пояснив, кого набирають до піхоти
 • Загальна мобілізація 2023: які є повістки та хто має право їх вручати

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close