Сьогодні у Києві

Оренда Житнього ринку: призначили нову дату аукціону

Столична влада назвала нову дату проведення аукціону щодо оренди Житнього ринку. Тепер замість 25 березня аукціон відбудеться 15 квітня. 

Про це повідомили у Департаменті промисловості і підприємництва КМДА.

Потенційному орендареві планують віддати в оренду частину приміщень: підвальні приміщення, приміщення першого поверху та 750,1 кв. м. на другому поверсі.

Термін дії договору – 15 років, але його можуть розірвати достроково, якщо не виконуватимуться такі умови оренди:

  • На першому поверсі будівлі — організація торгівлі сільськогосподарською продукцією рослинного та тваринного походження, продовольчих товарів першої необхідності промислового виробництва, забезпечення функціонування на першому поверсі акредитованої державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що відповідно до нормативно-правових актів є обов’язковою умовою для роботи ринку;
  • На другому поверсі — розміщення об’єктів торгівлі та побутового обслуговування населення, ресторанів;
    в підвальній частині — складських приміщень для тимчасового зберігання продовольчих і непродовольчих товарів.
  • Додаткові умови — орендар зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт (реконструкцію) будівлі критого ринку (зокрема даху, інженерних мереж, комунікацій, нежитлових приміщень тощо), а також усунути порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Оренда Житнього ринку: призначили нову дату аукціону

Особливого ремонту потребує дах ринку, адже він протікає під час дощів.

“Під час намокання залізобетонних плит перекриття даху є випадки обвалу їх елементів, що несе небезпеку для працівників та відвідувачів ринку. Комунальне підприємство “Житній ринок” не отримувало коштів з бюджету протягом 40 років. Капітальний ремонт не проводився жодного разу”, — розповіли у Департаменті. 

Рекомендуем посмотреть:  Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фото

Станом на сьогодні, робота ринку є неефективною та небезпечною для учасників торговельного процесу через неналежний технічний стан будівлі, додали у Департаменті. 

“Враховуючи дефіцит бюджетних коштів, що пов’язано з направленням більшої частини цих коштів на підтримку Збройних Сил України, а також вкрай важкий фінансовий стан Підприємства, КМДА ухвалено єдине правильне рішення про проведення капітального ремонту (реконструкції) будівлі критого ринку та її збереження для територіальної громади міста Києва за рахунок залучених коштів — коштів інвестора”, — наголосили у Департаменті промисловості КМДА.

Нагадаємо, 19 березня 2024 року Житній ринок виставили на аукціон. Електронний аукціон планували провести 25 березня 2024 року, о 12:25.

20 березня 2024 року український шеф-кухар Євген Клопотенко закликав небайдужих киян долучитися до порятунку Житнього ринку. 

А вже 21 березня 2024 року стало відомо, що термін подання заяв на аукціон продовжили на 25 днів.

Також ми писали про те, у травні 2023 року під час реконструкції Житнього ринку на другому поверсі планували облаштувати фудкорти, концертний майданчик, дитячу кімнату та зони для майстер-класів. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close