Сьогодні у Києві

Петиція про створення зоополіції в Україні набрала необхідну кількість підписів

Петиція про створення зоополіції в Україні набрала необхідну кількість підписів — 25 тисяч. Тепер її має розглянути уряд. 

Про це стало відомо з сайту електронних петицій. 

На початку березня 2024 року петицію створила юристка та віцепрезидентка “Асоціації зоозахисних організацій України” Марина Суркова. Вона закликає Кабмін створити відповідний підрозділ зоополіції у структурі Нацполіції. Також розробити нормативно-правову базу для його діяльності.

Авторка пропонує, щоб зоополіція не лише реагувала на випадки жорстокого поводження з тваринами, але й стежила за тим, чи дотримуються власники тварин правил їхнього утримання.

“З року в рік ми чуємо про нові випадки жорстокого поводження з тваринами: від утримання власниками собак на короткій прив’язі чи без будки, побиття тварин власниками під час вигулу чи на території власних домоволодінь, знущання над тваринами з боку підлітків, неналежного транспортування, в т.ч. сільськогосподарських тварин, збиття тварин автівками і залишення їх напризволяще, вбивства тварин шляхом задушшя чи утоплення до замуровування котів в підвалах та масових отруєнь безпритульних собак догхантерами чи комунальниками”, — пише Марина Суркова.  

Петиція про створення зоополіції в Україні набрала необхідну кількість підписів

За її словами, поліція здебільшого не володіє достатнім рівнем знань, щоби протидіяти цьому, чи просто бездіє.

“Слідча та судова практика свідчить, що багато з тих осіб, які знущалися над тваринами, в подальшому вчинили тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей. Дослідження Єльського університету показали, що 80% досліджуваних засуджених за насильницькі злочини мають історію заподіяння шкоди або вбивства тварин”, — розповідає авторка петиції.

Рекомендуем посмотреть:  У навчальному закладі на Київщині встановлюють наземне укриття: фото

Раніше за жорстоке поводження з тваринами передбачався штраф 850 гривень. Але з 2017 року відповідальність посилили — можна отримати позбавлення волі на строк від двох до восьми років у разі загибелі тварини чи завдання їй тілесних ушкоджень. У 2021 році розмежували склад адміністративного та кримінального правопорушення щодо цього. 

При цьому, відповідних вироків виносити не почали. Є лише поодинокі випадки притягнення до відповідальності під тиском зоозахисників та громадськості, пише активістка. 

Петиція про створення зоополіції в Україні набрала необхідну кількість підписів

“Гуманне ставлення до тварин — невід’ємна частина цивілізованого суспільства”, — наголосила Марина Суркова. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close