Економіка

Міністри фінансів Єврогрупи підтвердили підтримку України напередодні саміту G7

Міністри фінансів Єврогрупи підтвердили підтримку України напередодні саміту G7

Міністри фінансів Єврогрупи підтвердили підтримку України напередодні саміту G7

05.06.2024 19:58

Укрінформ

Міністри фінансів країн Єврогрупи провели сьогодні віртуальну зустріч напередодні саміту G7 та підтвердили готовність надалі надавати Україні фінансову допомогу, зокрема, за рахунок надходжень від заморожених в ЄС фінансових активів Росії.

Як передає Укрінформ з посиланням на повідомлення Європейської ради, про це за підсумками зустрічі заявив президент Єврогрупи, міністр державних витрат і реформ Ірландії Пасхал Донохью.

«Ми підтвердили нашу непохитну підтримку для України та залишаємося рішучими у тому, щоб допомогти Україні відповісти на її фінансові потреби. Учасники зустрічі нагадали про прийняте минулого місяця одноголосне рішення всіх країн-членів ЄС спрямувати на користь України надзвичайні надходження, що згенеровані від заблокованих російських активів в Європі. Обговорення серед міністрів продемонструвало вдячність у зв’язку із конструктивним залученням з партнерами по G7 у цьому зв’язку, та повну підтримку його продовження», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, міністри країн Єврогрупи під час цієї віртуальної зустрічі були проінформовані про підсумки обговорення на рівні міністрів фінансів G7 та керівників Центробанку, що відбулося в італійському місті Стреза напередодні саміту за участю лідерів «Групи семи».

Як повідомлялося, саміт G7 відбудеться 13-15 червня в італійському регіоні Апулія.

Італія прийняла головування в G7 з 1 січня 2024 року та виконуватиме цю місію до 31 грудня поточного року. Головна увага Італійського головування зосереджена на захисті міжнародної системи, що основана на правилах, зокрема, в контексті протидії загарбницької війни Росії проти України, оскільки ця агресія підриває норми міжнародного права, посилює нестабільність та спричиняє багаточисельні кризи по усьому світу. 

Рекомендуем посмотреть:  ГЕС зараз виробляють рекордну кількість електрики - Укргідроенерго

Фото: consilium.europa.eu

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close