Новини Києва

Мобілізація з 18 років в Україні: нардеп розставив крапки над “і”

Новий законопроект передбачає проходження вишколу й здобуття військової спеціальності під час навчання, пояснив Здебський.

Мобілізація з 18 років в Україні: нардеп розставив крапки над "і"Юрій Здебський пояснив, чи буде мобілізація з 18 років в Україні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Генштаб

Народний депутат Дмитро Разумков повідомив, що у новому законопроекті про мобілізацію є норма про призов людей з 18 років. Водночас нардеп від “Слуги народу”, член комітету з питань нацбезпеки й оборони Юрій Здебський це заперечив. 

В коментарі виданню LIGA.net він наголосив, що новий законопроект передбачає проходження вишколу й здобуття військової спеціальності під час навчання. Проте здобувачів освіти не призиватимуть до 25 років. 

“По-перше, на облік людина стає з 18 років. За нею дивляться, вона проходить медкомісію. Далі людина має отримати загальний базовий військовий вишкіл. […] Студентів ми не беремо, не призиваємо. Людина називає термін – і вона вчиться”, – пояснив Здебський.

Якщо ж людина ніде не навчається, то її  “можуть взяти десь у військову частину чи ще кудись” для підготовки, зауважив нардеп. За його словами, у мирний час вишкіл складатиметься з трьох місяців загальної підготовки й двох – за спеціальністю. У воєнний час він становитиме три місяці загалом.

Депутат наголосив, що тих, хто пройшов підготовку, будуть брати на облік, проте не призиватимуть до 25 років.

Мобілізація в Україні: останні новини

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки й нардеп від “Слуги народу” Федір Веніславський заявив, що за два роки повномасштабної війни понад 8 тисяч мобілізованих так і не були на передовій. 

Рекомендуем посмотреть:  Росіяни підняли свій прапор-ганчірку у Глибокому на Харківщині, - DeepState (фото)

Раніше він запевнив, що про зниження віку, з якого людина може бути призвана на військову службу за мобілізацією, нижче позначки в 25 років, наразі не йдеться. За його словами, ці дискусії не ініціюються і не точаться на жодному рівні. 

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close